Specialist facturare colectare (junior)

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Pitești

RESPONSABILITATILE IMPORTANTE:
Preluarea, investigarea si solutionarea sesizarilor/reclamatiilor clientilor sau solicitarilor interne NextGen escaladate prin sistemul de ticketing catre Dep. Facturare&Colectare.

Aplicarea si monitorizarea conform termenilor si conditiilor stabilite in procedurile de lucru specifice procesului de colectare venituri (comunicarea cu clientii de la momentul emiterii facturii pana la momentul suspendarii pentru neplata, realizarea suspendarii pe motiv neplata, comunicarea cu clientii pana la momentul rezilierii pe motiv neplata, operarea rezilierii pe motiv neplata, initiere actiune recuperare creante).

Operarea in baza de date NextGen a platilor efectuate de abonati prin intermediul canalelor alternative de plata (altele decat punctele de lucru sau agentii incasatori), solutionarea conform termenilor si conditiilor stabilite in procedurile de lucru a situatiilor de alocare gresita a platii/plata nealocata.

Actualizarea si interpretarea rapoartelor de activitati individuale si ale departamentului, trimiterea acestora catre reprezentantii companiei si propunerea de actiuni de imbunatatire pentru procesele interne si procedurile de lucru.

STUDII/CUNOSTINTE
De baza: studii superioare finalizate
De preferat: studii in domeniul comunicarii, financiar-contabilitate
Cunostinte utilizare PC: Windows, MS Office, baze de date, Aplicatii online si Internet

EXPERIENTA (NATURA/DURATA)/ABILITATI
Experienta in domeniul telecomunicatiilor, negociere/ colectare debite
Disponibilitate de invatare continua si intr-un timp scurt.
Calmitate, rabdare si atentie la detalii, analiza si deductie logica.
Rezistenta la stres si activitati repetitive.