Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Creeaza si gestioneaza referintele pieselor si materialelor necesare in procesul de fabricare a vehiculului;
  • Creeaza si gestioneaza piese generice si nonmenclatoare pentru vehicule gestionate;
  • Creeaza si gestioneaza variante constructive, stapaneste utilizarea MTC-urilor pentru exprimarea diversitatii gamei de vehicule atat in stadiul ET (studio) cat si in BE (fabricatie serie);
  • Creeaza si gestioneaza dosarele de evolutie;
  • Interpreteaza date de iesire redactate in propriile dosare de evolutie;
  • Prezinta informatii cu privire la evolutiile aplicatiilor utilizate (SIGNE, GDG, TCS, LUP);
  • Asigura comunicare/ animare cu clientii/ furnizorii sai.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare, preferabil intr-un domeniu AR/ TCM;
  • Capacitate de analiza si sinteza, reactivitate, autonomie;
  • Abilitati de comunicare, lucru in transvers;
  • Abilitatea de a lucra independent, intr-un ritm rapid si cu o nevoie de supraveghere minima;
  • Cunostinte de limba Engleza si/ sau Franceza.