SPECIALIST DIMENSIONARE ELECTRICA/ ELECTRONICA

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza subiectele de Dimensionare electrica si electronica (DEE), asigurand validarea din punct electric/ electronic a vehiculului;
  • Realizeaza calculele de dimensionare alternator/baterie pentru proiectele alocate;
  • Transmite calculele de dimensionare catre responsabilul tehnic pe perimetrul DEE;
  • Asigura functionarea si demarajul vehiculului din punct de vedere DEE prin intermediul validarilor pe vehicul cat si pe platforma de integrare electronica PIE;
  • Livreaza la timp rezultatele si analiza validarilor pentru proiectele alocate;
  • Asigura suport pentru perimetrele conexe in procesul de validare, analiza si investigare a problemelor aparute  si/sau a softului testat;
  • Coordoneaza validarile DEE, pe vehicul.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice - Inginerie Electrica sau Electronica;
  • Experienta profesionala - minimum 3 ani in domeniul ingineriei electrice sau electronice;
  • Cunostinte bune de operare MS Office, in special Excel;
  • Bune cunostinte de limba engleza si/sau franceza;
  • Permis de conducere categoria B.