Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/adresele jobului

Pentru unul dintre clientii nostri, producator si distribuitor de ambalaje pentru protectie si materiale pentru izolatii, suntem in cautarea unui Specialist Digital Marketing.

Responsabilitati
• Promovarea imaginii companiei in mediul online;
• Contributie la stabilirea strategiei generale de marketing a companiei si implementarea acesteia;
• Redactarea si postarea online a materialelor publicitare, articole, bannere, filme de prezentare, fise tehnice ale prpduselor comercializate;
• Intretinerea si actualizarea informatiilor pe site-ul companiei si pe retelele de socializare;
• Imbunatateste imaginea, utilitatea si continutul paginii web, promoveaza cunoasterea firmei si creste rata de trafic a paginii web;
• Dezvoltarea de politici de fidelitate pentru client;
• Analizeaza ofertele şi identifica cele mai avantajoase forme de promovare;
• Corelarea rezultatelor din vanzari cu activitatea de marketing si imbunatatirea strategiei si a modului de lucru;
• Conceperea de materiale suport pentru departamentul de vanzari;
• Redactarea de newslettere, concept bannere web, etc.;
• Dezvoltarea relatiei cu revistele si platformele de specialitate;
• Realizarea si urmarirea campaniilor publicitare.
• Comunica cu departamentul de vanzari si customer service pentru a se asigura ca strategiile sunt implementate;
• Raport direct catre directorul general al companiei.

Cerinte

• Fire optimista, spirit de echipa, persoana sociabila;
• Persoana deschisa cu capacitate de invatare si dezvoltare;
• Persoana serioasa, dedicata;
• Experiență în utilizarea și comunicarea social media;
• Minim 1 an de experienta in marketing offline & online, capacitate de a gandi strategii de marketing creative;
• Capacitatea de prioritizare a sarcinilor si respectarea termenelor limita;
• Imagine de ansamblu si capacitate de concentrare pe detalii atunci cand e cazul;
• Capacitatea de a interpreta si analiza rezultatele campaniilor de
• Persoana familiarizata cu programe de grafica (coreldraw, adobe illustrator, adobe photoshop etc);
• Experienta in copywriting;
• Limba engleza la nivel mediu-avansat.

Alte informatii

• Program de lucru Full-Time de 8h / zi, luni-vineri;
• Pachet salarial motivant, platit intotdeauna la timp;
• Tichete de masa;
• Locatie: Domnesti.