Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Titu

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Responsabil de respectarea termenelor, bugetului si calitatii soft-urilor pe care le gestioneaza;
  • Organizeaza activitatile specialistilor de dezvoltare software embedded: defineste livrabilele, isi asista echipa in realizarea lor si valideaza livrabilele;
  • Fixeaza obiectivele furnizorilor si le coordoneaza activitatea;
  • Realizeaza Roadmap-ul Software in functie de nevoile functionale ale proiectului;
  • Realizeaza planning-ul de dezvoltare software.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice (Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, Facultatea de Automatica si Calculatoare, Facultatea de Inginerie Electrica);
  • Experienta de lucru pe un post similar constituie un avantaj;
  • Cunostinte avansate de limba Engleza;
  • Cunostinte medii de limba Franceza;
  • Cunostinte generale auto si motoare cu ardere interna;
  • Constituie un avantaj cunostinte de: MATLAB/ SIMULINK;
  • Coordonare in organizari matriciale;
  • Gestiune de proiect.