Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Principalele responsabilitati:

  • Executa activitati de gestionare si instrumentare a dosarelor de dauna aflate in investigatii suplimentare aflate in rezerva;
  • Raspunde la solicitari, participa la sedintele de analiza cu Directia Antifrauda si alte situatii speciale, in conformitate cu normele de lucru aprobate si legislatia in vigoare, in perioada de gestionare a dosarului de dauna supus investigatiilor;
  • Solutioneaza dosarele de dauna cu referat de la Directia Antifrauda de respingere sau plata partiala;
  • Intocmeste adresele de sistare inclusive actiuni de verificare/corectare;
  • Verifica respectarea tarifelor contractuale, a notelor si a procedurilor interne;
  • Verifica documentele necesare platii dosarului;
  • Intocmeste rapoarte specifice activitatii departamentului.

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice finalizate (de preferat Facultatea de Autovehicule Rutiere/TCM);
  • Experienta in constatarea si lichidarea dosarelor de dauna – minim 3 ani;
  • Cunostinte privind legislatia si reglementarile in vigoare in domeniul asigurarilor;
  • Cunostinte utilizare calculator (MS Office – Excel, Word) – nivel mediu;
  • Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
  • Abilitati de comunicare interpersonala si negociere;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Atentie la detalii;
  • Promptitudine in indeplinirea sarcinilor;
  • Integritate, autocontrol, tact, seriozitate, corectitudine.