Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Sibiu

Profilul candidatului:

  • Experienta de croire - coasere este esentiala;
  • Educatie: minim liceul (de preferat cu profil textil);
  • Experienta obligatorie: minim 2-3 ani ca si Dezvoltator modele de croi (Trim Cover Pattern Developer);
  • Limbi straine: engleza - nivel mediu;
  • Abilitati tehnice: citirea si interpretarea desenelor 3D,  abilitatea de a crea un BOM de marcare care sa poata fi citit de echipa de ingineri;
  • Experienta in industria automotive reprezinta un avantaj;
  • Dispus pentru relocare.

Responsabilitati:

  • Definirea tehnică a produsului și fezabilitatea procesului, în conformitate cu planificarea programelor, a obiectivelor de calitate și a costurilor;
  • Responsabil cu modelele, BOM-urile si managementul lanțului de toleranță pentru piesele sale dedicate de la primul proiect până la versiunea finală;
  • Responsabil de documentatia aferenta;
  • Responsabile de manufacturabilitatea modelelor de taiere;
  • Responsabil de furnizarea informațiilor necesare pentru departamentul de tăiere și coasere;
  • Capacitatea de a relucra spuma;
  • Intelege planificarea/ calitatea / costurile legate de sistemul de taiere.

Beneficii:

  • Pachet salarial foarte motivant;
  • Suport in relocare;
  • Posibilitatea specializarii si perfectionarii prin intermediul cursurilor oferite de catre companie.