Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

73 Strada Valea Oltului, București

Specialist constructii|Responsabil ofertare

Scopul general al postului :

intocmirea si analiza ofertelor in conformitate cu obiectivele si procedurile companiei

Responsabilitati:
Analiza solicitare client si definire activitati principale
Solicitare si analizare solutii tehnice
Solicitare si analizare oferte primite
Asigurare consultanta necesara generarii solutiei tehnice
Participarea la elaborarea fiselor de produs noi – actualizare baza date

Cerinte:
Absolvent studii superioare tehnice de lunga durata, profil constructii
3 ani experienta in ofertare si devizare

Cunostinte:
Buna cunoastere a pietei de materiale de constructii si lucrari specifice
Cunostiinte operare PC (AutoCad, Excel) la nivel avansat
Cunostiinte operare softuri specializate de intocmire oferte si devize (ex. DocLib, WinDoc) - constituie un avantaj
Cunostiinte de limba engleza (scris, citit) de nivel mediu

Abilitati:
- Lucrul cu mai multe proiecte simultan
- Privire de ansamblu
- Lucrul in echipa
- Comunicare
- Orientare catre rezultat, capacitate de planificare, organizare, monitorizare independenta

Oferta (bonusuri, beneficii):
Rohé Romania ofera un mediu de lucru dinamic si flexibil, pachet salarial si de crestere profesionala competitiv corelat cu managementul performantei.