Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  • Rolul principal este acela de a ajuta la elaborarea si implementarea planului si strategiei de marketing si comunicare ale companiei
  • Participa in colaborare cu Managerul de proiect la elaborarea planului si strategiei de marketing pentru fiecare eveniment in parte;
  • Concepe, elaboreaza si implementarea campanii de promovare a serviciilor companiei in randul clientilor participanti in cadrul evenimentelor companiei, dar si campanii de promovare a serviciilor pentru atragerea de noi clienti;
  • Raspunde de realizarea calendarului de evenimente al companiei si promovarea acestuia in conformitate cu planul de promovare stabilit imprteuna cu conducerea companiei (pe site-ul companiei, in diverse publicatii, alte site-uri, direct mailing etc);
  • Vine cu propuneri de realizare a materialelor de promovare si obiectelor promotionale ale companiei (pixuri, bloc-notesuri, agende etc.) si de tipariturile de imagine ale companiei (mape, antet, carti de vizita etc.);
  • Tine legatura cu furnizorii de servicii de profil (media, obiecte promotionale, furnizori servicii DTP etc.) pentru colaborarea cu acestia in functie de eveniment (comunicate de presa, text invitatii, atragere de parteneri media pentru evenimente, cumparare servicii media etc.);
  • Se asigura de obtinerea BT-ului de la clienti/parteneri media/sponsori/expozanti pentru materialele de prezentare si promotionale in cadrul unui proiect;
  • Pregateste documente de lucru pentru mass-media, clienti si furnizori (oferte, contracte, corespondenta, retrospectiva evenimentului, programari evenimente de firma in eveniment, organizare conferinte de presa de firme expozante etc.);
  • Pe parcursul fiecarui eveniment tine permanent legatura cu mass-media, partenerii media, furnizorii pe grupele de activitati/produse de care raspunde si dupa caz, clientii (scrisori, telefoane, e-mail-uri);
  • Colaboreaza cu Managerul de proiect desemnat si furnizorii de servicii DTP pentru realizarea materialelor necesare fiecarui eveniment privind relatia cu mass-media (machete presa, comunicate de presa, inscriptionare obiecte promotionale, retrospectiva evenimentului, raportul de media etc.), precum si pentru alte tiparituri ale evenimentului;
  • Se ocupa de actualizarea permanenta a site-ului companiei si al fiecarei manifestari pe rubricile de care raspunde, in conformitate cu sarcinile stabilite in planul de lucru /eveniment;
  • Introduce operativ datele cu privire la clienti (sponsori, expozanti, participanti, alti clienti) în soft-ul companiei, pe masura ce acestea apar si dezvolta/actualizeaza in permanenta aceasta baza de date;

Cerinte:

  • Experienta minim 2 ani pe un post similar (constituie avantaj)
  • Studii superioare (preferabil in Marketing sau Comunicare)
  • Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) – nivel avansat
  • Cunoasterea unei alte limbi straine – constituie un avantaj
  • Cunostinte foarte bune de MS Office, Internet, Acrobat Reader, retele Social Media
  • Bune abilitati de comunicare si relationare
  • Gandire analitica, planificare si organizare
  • Orientare spre client si spre rezultate
  • Atentie la detalii
  • Lucrul in echipa
  • Flexibilitate si rezistenta la stres
  • Abilitati de negociere si vanzare

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  • Posibilitatea dezvoltarii profesionale