Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Locatie: Bucuresti, Brasov, Cluj, Craiova

Experienta: Minimum 3 ani experienta pe un rol similiar

Studii: Superioare - Comunicare si Relatii Publice, Jurnalism, Sociologie, Marketing;

Descrierea postului:

  • Participa la elaborarea strategiei anuale de comunicare externa;
  • Implementeaza strategia de comunicare externa, asigurandu-se de indeplinirea obiectivelor setate;
  • Urmareste desfasurarea proiectelor de comunicare externa si propune modalitati de imbunatatire permanente;
  • Implementeaza proiecte personalizate pentru stakeholderii externi ai companiei – client, parteneri, autoritati etc;
  • Urmareste si gestioneaza relatia cu media si alti influentatori, inclusiv dezvoltarea mesajelor si materialelor de comunicare (PR);
  • Asigura prezenta si vizibilitatea companiei in mediile selectate conform strategiei de comunicare externa;
  • Concepe, editeaza si distribuie materiale de comunicare externa;
  • Faciliteaza procesul de comunicare in exteriorul companiei;
  • Implementeaza organizarea si desfasurarea diverselor evenimente de comunicare la care participa compania si angajatii companiei;
  • Gaseste, evalueaza si propune noi solutii de comunicare externa in concordanta cu tendintele specifice ale pietei;
  • Asigura implementarea (la timp si la calitatea asteptata) si dezvoltarea tuturor proiectelor de comunicare externa prevazute in planul anual;
  • Asista si contribuie cu continut la actualizarea permanenta a site-ului, Linkedin-ului companiei pentru a promova eficient imaginea si serviciile companiei;
  • Dezvolta si distribuie, prin canalele externe potrivite, comunicate si alte tipuri de mesaje pentru a promova imaginea si serviciile companiei;
  • Urmareste si se incadreaza in bugetul alocat activitatilor gestionate;
  • Se implica in dezvoltarea si implementarea manualului de comunicare de criza;
  • Colaboreaza cu diversi furnizori de servicii pentru a indeplini cu succes planul de comunicare ;
  • Se deplaseaza in tara pentru implementarea proiectelor de comunicare externa;
  • Colaboreaza cu departamentul de Marketing pe proiectele de marcom comune ;
  • Colaboreaza cu diverse departamente din cadrul companiei pentru a-si atinge obiectivele setate .

Cunostinte si abilitati:

  • Abilitati excelente de scriere in romana si engleza;
  • Excelente abilitati de comunicare si socializare;
  • Creativitate, empatie, diplomatie, flexibilitate;
  • Abilitati excelente de prezentare;
  • Cunostinte practice despre branding si strategii de comunicare aplicate;
  • Cunostinte avansate MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
  • Cunostinte avansate de Limba Engleza (citit, scris, vorbit);
  • Permis de conducere categoria B.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri pentru performanta
  • Beneficii non-financiare: certificari, training, etc.
  • Atmosfera benefica dezvoltarii profesionale si personale.