Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.
4.00

Specialist Automatizari Industriale

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Posturi disponibile
1

ALRO SA, cea mai mare companie producatoare de aluminiu din Europa Centrala si de Est (exceptand Rusia), recruteaza in vederea angajarii:

 personal specializat in domeniul automatizarilor industriale

Responsabilitati :

  • asigura functionarea sistemelor de automatizare in paramentrii tehnici stabiliti;
  • asigura intretinerea programelor software pentru automatele programabile ale instalatiilor si legatura dintre acestea si bazele de date si interfetele utilizator
  • asigura activitati de mentenanta a sistemelor de automatizare;
  • propune solutii de imbunatatire a proceselor;
  • participa la realizarea lucrarilor de investitii si reparatii, pe domeniul automatizari, la termenele si standardele de calitate stabilite;
  • asigura preluarea datelor din calculatoarele de proces pentru a raspunde cerintelor de raportare;
  • asigura transferul de date dintre sistemul integrat de planificare si trasabilitatea productiei si calculatoarele de proces ale utilajelor;
  • asigura manuale de utilizare a noilor aplicatii pentru operatorii ce deservesc utilajele.

Cerinte:

  • studii superioare de specialitate: Automatica si Calculatoare / Informatica;.
  • experienta profesionala minimum 2 ani in domeniul automatizarilor programabile;
  • cunoştinţe de arhitectură sistem;
  • bune cunostinte in domeniul automatizarilor industriale, automate programabile tip PLC Siemens, Omron, masini interfata cu utilizator – HMI Siemens, Omron;
  • cunoştinţe interfeţe comunicaţie (Modbus, TCPIP)
  • cunoştinţe segregare şi alocare semnale I/O;
  • cunoştinţe interpretare documentaţie design;
  • cunoştinţe de baza de configurare/programare aplicaţii folosind baze de date SQL Server si Visual Studio – Visual Basic, C#;
  • cunostinte PC: MS Office – Excel cu VBA;
  • abilitati de planificare si organizare, persoana responsabila, adaptabila;
  • cunostinte lb. engleza nivel mediu.

Oferta:

  • Oferim un pachet salarial si alte beneficii  atractive;
  • Oferim posibilitatea de dezvoltare personala in cadrul unei echipe dinamice, competitive si profesioniste precum si oportunitati reale de promovare in functie de performanta individuala.

Descrierea companiei:

ALRO SA reprezinta una dintre cele mai mari companii industriale din Romania, avand o contributie importanta la dezvoltarea economiei locale si nationale.

Compania face parte din grupul international industrial si de investitii Vimetco . este cotata la Bursa de Valori Bucuresti si are ca obiect de activitate producerea, prelucrarea si comercializarea produselor din aluminiu si aliaje de aluminiu. Capacitatile de productie se afla in Slatina, jud. Olt.

Detalii suplimentare se poat gasi accesand site-ul companiei:

CV-urile pot fi transmise la adresa de email