Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Cetelem este lider pe piata creditelor de consum din Romania, o companie cu o echipa unita, o diversitate de cunostinte, talente si ambitii.

Daca esti o persoana curioasa si iti doresti sa iti dezvolti o cariera intr-un mediu multinational, te asteptam in echipa noastra!

Obiectiv general:

Elaborarea, implementarea si gestionarea eficienta a produselor aferente liniei de business Asigurari si asigurarea suportului in vanzarea acestora.

Responsabilitati:

  • Participarea la intocmirea documentatiei de produs si a fluxului operational si de vanzare a produselor de asigurari de viata si non-viata
  • Testarea in aplicatia IT implementarea corecta a cotatiei de asigurare specifica fiecarui produs financiar
  • Intocmirea de rapoarte periodice (saptamanal si lunar) privind activitatea de vanzare a produselor complementare, respectiv asigurari de viata si non-viata si stadiul gestionarii contractelor de asigurari
  • Participarea la negocierea protocoalelor de bancassurance si la negocierea contractelor cu asiguratorii si brokerii pentru produse complementare respectiv asigurari de viata si non-viata
  • Supravegherea actualizarii registrului Agentului de Asigurare Subordonat  si a registrului agentilor autorizati, implementarea oricaror dispozitii privind activitatea de bancassurance si asigurari generale primite din partea asiguratorilor sau prevazute de legislatia in vigoare
  • Mentinerea legaturii cu asiguratorii si brokerii de asigurari si gestionarea contractele de asigurari

Cerinte:

  • Cunoasterea programelor de Operare PC: Word, Excel si Power Point la un nivel avansat
  • Cunostinte limbi straine: engleza/franceza nivel mediu
  • Studii superioare in domeniul economic reprezinta un avantaj
  • Cunostintele in domeniul asigurarilor reprezinta un avantaj
  • Abilitati de comunicare si negociere
  • Abilitati de organizare
  • Orientare spre rezultate
  • Orientare spre client
  • Spirit de echipa