Asistent Departament Asigurarea Calității

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Responsabilitati  :

- Responsabilitati privind activitatea de documentare, functionare si imbunatatire continua ale Sistemului de Management al Calitatii in conformitate cu cerintele: „Regulilor de buna practica de fabricatie pentru produse medicamentoase (RBPF, GMP), pentru procesele si activitatile specifice departamentului Asigurarea Calitatii;

- Elaborarea, actualizarea si gestionarea documentatiei specifice ariei de care este responsabil , respectand legislatia si reglementarile in vigoare

-Distribuie controlat documentatia de calitate emisa catre toate departamentele implicate

-Face demersurile necesare in vederea implementarii actiunilor corective stabilite ca urmare a auditurilor la care este supus biroul din care face parte.

-Identifica si informeaza superiorul asupra problemelor referitoare la eficienta Sistemului de Management al calitatii

-Se informeaza permanent asuprea literaturii de specialitate si a modificarilor aparute in sistemul legislativ ce privesc calitatea in domeniul farmaceutic

Cerințe

- Cunoştinţe PC - competent în utilizarea de: Microsoft Office (Word®, Excel®);