Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

5 Drumul Potcoavei, Voluntari

Descrierea postului:
- gestionarea portofoliului de produse alocat;

- sustinerea echipei de vanzari a companiei prin vizite comune la clientii tinta, instruiri periodice si organizarea de workshopuri dedicate;
- promovarea produselor atat prin vizite la utilizatorii individuali cat si prin prezentarea de lucrari/materiale promotionale la conferinte, rapoarte de garda, etc.
- acordarea sprijinului de specialitate utilizatorilor din laboratoarele in care se utilizeaza echipamentele si reactivii furnizati de companie;
- propune strategii de vanzare si promovare a produselor din portofoliu.

Cerinte

Profilul candidatul ideal:
- absolvent medicina/biologie/biochimie sau bioinginerie medicala

 - cunostinte solide tehnici moderne de laborator;
- limba engleza nivel avansat (conditie eliminatorie);
- preferabil experienta intr-un post asemanator sau in laborator clinic/cercetare;
- persoana dinamica, cu initiativa, deschisa, dornica de a invata si de a asimila noi cunostinte;
- capacitati deosebite de comunicare si relationare;
- spirit de echipa si simt comercial;
- persoana capabila sa-si stabileasca programul, sa-si organizeze activitatea si sa respecte termenele limita;
- disponibilitate pentru program prelungit;
- diponibilitate pentru deplasari;
- permis auto categ. B;

NUMAI CANDIDATII CARE RASPUND ACESTOR CERINTE VOR FI CONTACTATI.