Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

700 €

Locatie: Cluj, Brasov, Bucuresti

Studii: Studii superioare in domeniul electrotehnic / electroenergetic,

Experienta: Minimum 2 ani pe un post similar

Cunostinte si abilitati:

  • Cunostinte in domeniul electroenergeticii;
  • Cunostinte avansate a prescriptiilor tehnice, standardelor, normelor si legislatiei din domeniul distributiei si utilizarii energiei electrice;
  • Cunostinte si despre sisteme de masurare energie electrica ( contoare)
  • Cunoasterea aprofundata a sistemelor de gestiune a bazelor de date (MS SQL, Oracle), Scripts, Triggers, Proceduri stocate;
  • Cunostinte Limba engleza (citit, scris, vorbit) - nivel mediu;
  • Cunostinte MS Office (Word, Excel, Microsoft Project, Power Point);
  • Abilitati de comunicare si relationare in cadrul echipei;
  • Capacitate de analiza, sinteza si interpretare a datelor;
  • Orientare catre rezultat, capacitatea de a respecta termenele si obiectivele profesionale stabilite;
  • Atentie la detalii, capacitate de luare a deciziilor si setare a prioritatilor;
  • Aptitudini de planificare, organizare si control al activitatii;
  • Posesor permis de conducere categoria B – constituie un avantaj ;

Responsabilitati:

  • Face parte din echipa de implementare a proiectelor;
  • Ofera suport tehnic utilizatorilor aplicatiilor software;
  • Identifica si monitorizeaza anomaliile aparute in functionarea aplicatiilor software;
  • Dezvolta rapoarte pe baza datelor generate de catre aplicatiile software,
  • Analizeaza procesele de business si intocmeste specificatii de dezvoltare sau de adaptare a aplicatiilor software, in functie de necesitati;
  • Mentine legatura cu producatorul aplicatiilor software pentru escaladarea si rezolvarea problemelor care nu pot fi rezolvate local sau pentru dezvoltari si adaptari ale aplicatiilor software;
  • Analizeaza evolutia proiectelor, utilizand instrumente calitative si cantitative;
  • Colecteaza datele specifice proiectului venite din partea echipei;
  • Pregateste si prezinta rapoartele periodice interne și externe;
  • Asigura suport echipei pe probleme de specialitate;

Beneficii:

  • Pachet de salarizare motivant ( tichete masa, bonus de performanta)
  • Oportunitati de dezvoltarea profesionala pe termen mediu si lung intr-un mediu profesionist si dinamic in cadrul companiei