Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Sistemul medical Anima recruteaza pentru sediul central din Bucuresti un Specialist HR pentru activitate de administrare si salarizare.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Studii superioare
  • Atestat de inspector resurse umane
  • Experienta in utilizarea bazei de date Charisma reprezinta un avantaj
  • Cunoştinţe bune de fiscalitate, legislaţia muncii şi legislaţia privind salarizarea
  • Cunoştinţe bune de operare în Word, Excel, Outlook
  • Experienţă de minim 2 ani într-un post similar
  • Experienţă în gestionarea contractelor de munca
  • Orientare spre client
  • Spirit de echipă, corectitudine, responsabilitate
  • Abilităţi foarte bune de comunicare şi relaţionare
  • Abilităţi de organizare şi planificare a activităţilor
  • Atenţie la detalii
  • Capacitatea de a respecta termenele limită şi de a gestiona sarcini multiple

RESPONSABILITĂŢI:

Administrare resurse umane:

  • intocmirea documentelor necesare executarii, modificarii, incetarii raporturilor contractuale  (angajare, modificare, incetare CIM sau PFI);
  • intocmirea dosarelor de personal;
  • completarea si gestionarea Registrului de Evidenta a Salariatilor conf. HG;
  • intocmirea tuturor tipurilor de adeverinte pentru angajati
  • evidenta concediilor de odihna, fara plata, medicale, suspendari, concedii crestere si ingrijire copil;
  • implementarea schimbarilor privind legislatia muncii;
  • intocmeste si transmite lunar, trimestrial si anual situatiile privind statistica personalului;
  • Întocmirea sau actualizarea de fişe de post, regulamente de ordine interioară, regulamente de organizare şi funcţionare

Salarizare:

  • verificarea statelor de salarii;
  • intocmirea si verificarea pontajelor lunare;
  • colectarea lunara a tuturor documentelor necesare procesarii salariilor;
  • calcul concedii medicale, de odihna, indemnizatii si alte drepturi de natura salariala;
  • intocmirea statelor de salarii;
  • evidenta tichetelor de masa, introducerea in sistem, comanda si distribuirea lor;
  • intocmirea si depunerea dosarelor pentru recuperarea sumelor de la FNUASS;
  • Introducere concedii (medicale, odihna, fara plata)
  • Introducere bonusuri, comisioane, popriri
  • Intocmirea fisierului de plati
  • Realizarea declaraţiilor fiscale specifice sferei de activitate
  • Realizarea de rapoarte conform solicitarilor managerilor