Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Acest job nu mai este activ.

Pentru clientul nostru, una dintre cele mai importante companii internationale de retail, suntem in cautarea unui Specialist Achizitii DPH (detergenti, cosmetice, parfumerie). Daca esti o persoana dinamica, cu experienta in achizitia de produse DPH, asteptam cu interes aplicatia ta pentru a te alatura unei echipe pasionate de comert.

Responsabilitati:

Contribuie la performanta cifrei de afaceri si a renabilitatii gamelor din permitetrul gestionat;

Negociaza conditiile comerciale privind termenele de plata, livrare, taxe, preturi, etc;

Urmareste si analizeaza evolutia principalilor indicatori de activitate;

Asigura respectarea politicii commerciale si strategia de achizitii;

Identifica si preia inovatiile comerciale (produse si idei noi).

Cerinte:

Studii superioare absolvite;

Experienta comerciala relevanta: minimum 3 ani experienta in achizitii sau in magazine;

Cunostinte avansate privind tehnicile de negociere/cumparare;

Excelente abilitati de comunicare, negociere si organizare;

Cunostinte de limba engleza (cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj).