Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru clientul nostru, una dintre cele mai importante companii internationale de retail, suntem in cautarea unui Specialist Achizitii DPH (detergenti, cosmetice, parfumerie). Daca esti o persoana dinamica, cu experienta in achizitia de produse DPH, asteptam cu interes aplicatia ta pentru a te alatura unei echipe pasionate de comert.

Responsabilitati:

Contribuie la performanta cifrei de afaceri si a renabilitatii gamelor din permitetrul gestionat;

Negociaza conditiile comerciale privind termenele de plata, livrare, taxe, preturi, etc;

Urmareste si analizeaza evolutia principalilor indicatori de activitate;

Asigura respectarea politicii commerciale si strategia de achizitii;

Identifica si preia inovatiile comerciale (produse si idei noi).

Cerinte:

Studii superioare absolvite;

Experienta comerciala relevanta: minimum 3 ani experienta in achizitii sau in magazine;

Cunostinte avansate privind tehnicile de negociere/cumparare;

Excelente abilitati de comunicare, negociere si organizare;

Cunostinte de limba engleza (cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj).