Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

21 Strada Europa Unită, Sibiu

Responsabilitati:

  • Identifica potentiali furnizori de bunuri si servicii
  • Selecteaza si evalueaza furnizorii
  • Intocmeste cereri de oferta, evalueaza oferte, negociaza preturile de achizitie si conditiile comerciale cu furnizorii alocati, intocmeste si plaseaza comenzi catre furnizori
  • Negociaza contractele cu furnizorii alocati
  • Dezvolta furnizorii in conformitate cu cerintele societatii
  • Implica furnizorii in activitatile de proiect, intr-un stadiu cit mai incipient
  • Membru in echipele de proiect, constituind interfata intre echipele de proiect si furnizori
  • Identifica masuri de reducerea costurilor de achizitie, in vedera atingerii obiectivelor de cost ale proiectelor
  • Emite comenzi de achizitii pentru grupele de materiale alocate, urmareste ca livrarile sa se incadreze in termenul agreat
  • Gestioneaza proiectele din punct de vedere al achizitiilor, de la lansare pana la intrarea in fabricatia de serie

Cerinte

  • Studii superioare cu profil tehnic
  • Bune abilitati de comunicare, atat verbal cat si in scris
  • Fler comercial, abilitati de negociere si stabilire de relatii de afaceri
  • spirit analitic, capacitate de a evalua cifre si fapte
  • capacitate de a lua decizii importante si de a face fata presiunii unor obiective ambitioase si termenelor stranse
  • persoana matura si increzatoare in sine
  • cunoasterea la nivel avansat a cel putin uneia din limbile straine – engleza sau germana. Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj
  • experienta in achizitii de materiale si componente in cadrul unei firme de productie din domeniul industrial
  • abilitatea de a fi un membru activ al unor echipe de proiect internationale, multidisciplinare
  • cunostinte de lucru la calculator (PC): pachetul MS Office. Cunoasterea SAPului prezinta un avantaj
  • permis de conducere categoria B

 Oferim:

pachet salarial atractiv

tichete de masa

activitati sportive

prima Craciun/Pasti