Detalii loc de munca

Specialist Achizitii

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Job partial remote (timpul de lucru se va imparti intre remote si sediul companiei)
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Adresa
Posturi disponibile
1

A&D Pharma – Group recruteaza Specialist Achizitii care sa se alature echipei de Procurement. Acest rol este responabil cu monitorizeaza pietei furnizorilor si a categoriei de bunuri/servicii de care este responsabil, cu gestionarea relatiei cu furnizorii alocati.

Care vor fi responsabilitatile tale in acest rol?

  • Propune criterii de evaluare, initiaza solocitari de pret catre furnizorii identificati, negociaza si evalueaza ofertele receptionate si in baza evaluarii emite recomandari catre departamentele beneficiare pentru bunuri/servicii de care este responsabil
  • Intocmeste diverse rapoarte si analize specifice activitatii.
  • Identifica nevoile clientilor interni, analizeaza diferite optiuni, intocmeste recomadari in privinta achizitiilor.
  • Administreaza atat reclamatii interne (clienti), cat si externe (furnizori).
  • Construieste, mentine si actualizeaza baza de date a departamentului Procurement.
  • Supervizeaza procesul de ofertare in care este implicat.
  • Lucreaza indeaproape cu alte functii din cadrul organizatiei in vederea asigurarii unei comunicari eficiente.

Ce asteptam de la tine?

  • Absolvent studii superioare
  • Capacitate rapida de invatare, o minima experienta in domenilul Achiztiilor poate reprezenta un avantaj
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Atitudine proactiva si orientata catre rezolvarea problemelor
  • Abilitati de prioritizare, organizare si atentie la detalii
  • Atitudine orientata catre clientul intern
  • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu
  • Cunostinte avansate de MS Office (Excel, Word)

Ce oferim?

  • Mediu de lucru intr-o retea de retail farmaceutic cu acoperire nationala, in care punem pret pe cooperare si colaborarea dintre colegi
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale
  • Reduceri substantiale la branduri din portofoliul de produse proprii si exclusive
  • Oferte speciale de la partenerii companiei
  • Zile de concediu suplimentare in functie de vechime
  • Invatare continua - platforma de e-learning si acces gratuit la Bookster

Descrierea companiei

Cu o experienta de aproximativ 25 de ani pe piata locala, A&D Pharma, subsidiara a Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din Romania, oferind servicii integrate de import, distribuție și retail farmaceutic, prin intermediul companiei de distribuţie de medicamente, Mediplus, al lanţurilor de farmacii Sensiblu si .

Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea!

Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

Beneficii acordate

Conditii de lucru
Posibilitatea de a lucra remote
Birouri/scaune ergonomice
Telefon mobil
Laptop
Medical
Abonament servicii medicale
Abonament servicii stomatologice
Dezvoltare
Traininguri de specializare
Cursuri de dezvoltare personala
Suport in reconversii profesionale interne
Timp liber
Abonament sportiv
Financiar
Tichete de masa