Detalii loc de munca

Specialist Achizitii

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Job partial remote (timpul de lucru se va imparti intre remote si sediul companiei)
Limbi vorbite
Engleză - Avansat
* toate limbile sunt obligatorii
Adresa
Posturi disponibile
1

Atribuții:

  • Dezvoltarea planurilor strategice pentru categoriile alocate
  • Evaluarea periodică a furnizorilor
  • Colaborează cu echipa de transfer proiecte începând de la faza de concept pana când articolele intra in producția de serie
  • Verifica periodic articole sau pachete de articole din diverse categorii, identificând potențialul de reducere de costuri
  • Analizează periodic preturile la furnizori precum și dinamica acestora
  • Negocierea condițiilor de vânzare cu furnizorii: preț, termene de livrare, condiții de plată, transport, etc, pentru obținerea celor mai bune condiții
  • Întocmirea și expedierea cererilor de oferte către furnizori, analiza ofertelor
  • Întocmirea și expedierea comenzilor de aprovizionare cu asigurarea cuprinderii specificațiilor tehnice pentru produse, inclusiv a standardelor aplicabile
  • Urmărește respectarea termenelor de aprovizionare
  • Efectuarea corectă a tuturor înregistrărilor in sistemul informatic de gestiune;
  • Rezolvarea reclamațiilor la furnizori
  • Participarea directa in procesul de audit pentru aprobarea furnizorilor noi, împreuna cu departamentul calitate
  • Întocmirea de rapoarte de specialitate conform modelelor utilizate in organizație

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice
  • Experiența in Achiziții de minimum 3 ani
  • Cunoștințe bune de operare calculator
  • Abilități de comunicare în limba engleză (scris si vorbit)