Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Valtec caută un/o coleg/ă tânăr/ă dedicat/ă și activ/ă . Îţi place să lucrezi cu cifre, să analizezi şi să realizezi rapoarte, focus pe detalii, creativ și persistent pentru atingerea obiectivelor, atunci te aşteptăm în echipa Valtec.

RESPONSABILITĂȚI:

- Analiza stocurilor;

- Solicitarea cererilor de ofertă către furnizori ;

- Verificarea ofertelor, comenzilor şi facturilor din punct de vedere comercial şi financiar ;

- Urmărirea derulării comenzilor ;

- Introduce în softul de gestiune şi administrează întregul flux de informaţii legat de aprobarea cererilor de achiziţii şi a cererilor de aprovizionare recepţionate extern şi intern astfel:

  • Generează periodic (săptămânal, lunar, trimestrial) sau la cerere diferite rapoarte legate de activitatea de achiziţii;
  • Recepţionează facturile de servicii şi produse din partea furnizorilor, validează conformitatea acestora cu istoricul discuţiilor purtate şi depune documentele în departamentul financiar;
  • Asigură arhivarea fizică şi soft a comenzilor şi corespondenţei legate de acestea;
  • Oferă suport pe achiziţii în orice alte activităţi curente, după cum este solicitat.
  • Transporturi interne :
    • introducerea comenzilor de transport pe platformele on-line;
  • Transporturi externe :
    • emitere comenzi scrise firmelor de transport, înştiinţează departamentele sau depozitele de sosirea camioanelor la încărcat, respectiv la descărcat;
    • emiterea documentelor către partenerii companiei;

CERINȚE:

-Minim diplomă bacalaureat profil economic sau ştiinţe exacte (matematică, statistică, contabilitate,etc.);

-Experienţă într-o poziţie similară constituie un avantaj;

-Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat;

-Cunoştinţe MS Office, nivel avansat;

-Experienţă de lucru în Navision constituie un avantaj;

-Persoană independentă, responsabilă, atentă la detalii, cu abilităţi dezvoltate de comunicare şi negociere, orientată spre obţinerea de rezultate;

-Să fie o persoană cu iniţiativă şi capacitate de analiză, sinteză şi cercetare a informaţiilor, capabilă să poată privi o situaţie în ansamblu, cât şi în detaliu;

-Capacitate de lucru în echipă şi respectarea termenelor stabilite;

-Să fie o persoană serioasă, motivată şi ambiţioasă.

OFERTĂ (beneficii):

- Lucru într-o companie dinamică, aflată în plină dezvoltare;

- Posibilitatea dezvoltării profesionale;

- Program de lucru: Luni până Vineri, interval orar 9-17:

- Transportul asigurat de către companie-detaliile la interviu, Adresa Valtec:  Șoseaua OdăiiSector, București ;

- Pachet atractiv (salariu atractiv, laptop, telefon mobil).