Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

franceză

Adresa/ adresele jobului

Titu

Specialistul pe zona de metode de incercare se ocupa cu standardizarea si imbunatatirea mijloacelor in acord cu evolutia procedurilor de testare. De asemenea validează performanța unei aplicații tehnice în privinta procedurilor standard și de reglementare. In plus realizeaza raportarea față de departamentele interne de control.

Responsabilitatile includ:

  • Asigurarea standardizarii metodelor si mijloacelor de testare precum si transferul cunostiintelor catre RTR;
  • Adapteaza procedurile la metodele RTR si distribuie ghidurile necesare pentru o buna aplicare a lor ;
  • Asigura suport in legatura cu aplicarea procedurilor sau cu utilizarea mijloacelor specifice;
  • Valideaza si verifica buna implementare a procedurilor (respectarea standardelor din intern cat si din extern) , propune evolutii daca este necesar ;
  • Participa si modereaza sedintele care au loc in legatura cu evolutii, aplicari de standarde ;
  • Auditeaza si / sau face sinteza capabilitatilor tehnice ale mijloacelor de incercare ;
  • Informeaza expertii in legatura cu strategia mijloacelor de incercare.

 Cerinte:

  • Studii superioare de inginerie; un plus specializarea AR sau electrotehnica;
  • Cunoștințe generale în domeniul auto;
  • Cunoștințe de lucru în MS Office, în special în PowerPoint și Excel;
  • Analiza și capacitatea de sinteză, reactivitate, autonomie, acuratețe;
  • Abilități de comunicare, abilități de lucru în echipă, abilități de prezentare;
  • Permis de conducere, categoria B minimă.
  • Competențe lingvistice: franceza la nivel avansat. Cunoașterea limbii engleze este un plus;

Beneficii:

  • Desfasurarea activitatii aproape de produsul auto si acces la vizinea de ansamblu a proiectului;
  • Misiunea cu aspecte variate : testarea / analiza / calculul;
  • Domeniu tehnic bogat, apropiat de noile tehnologii Renault, cu acces în cel mai mare centru de testare auto din estul Europei;
  • Activitati care oferă posibilitatea de a lucra cu mai multe sectoare în cadrul companiei;
  • Acces la sesiuni de formare: dezvoltare personală, dezvoltare tehnica, management.