Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Ploiești; București

Suntem in cautarea unui bucatar cu experienta, prezentabil si volubil,  care sa fie comandantul secund al bucatariei noastre, respectand specificatiile si liniile directoare ale Executive Chef-ului.  Candidatul ideal va pune in slujba postului, aptitudinile si cunostintele sale in materie culinara in vederea mentinerii si cresterii gradului de satisfactie a clientilor.

Responsabilitati:

- planificarea si  prepararea meniului de mic dejun pe cald si pe rece  in bucatarie si in restaurant in fata oaspetilor. Acest lucru presupune un grad inalt de organizare si in egala masura presupune a fi in permanenta atent la problemele care pot aparea si pregatit pentru a prelua controlul situatiei  imediat.

  • Realizeaza la cel mai inalt grad de calitate  preparatele- atat din punct de vedere gust cat si al aspectului
  • Raspunde pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respectarea termenelor de executie a acestora.
  • Preia controlul situatiilor problematice si le rezolva intr-un mod cat mai ingenios
  • Respecta  standardele de igiena alimentara
  • Pastreaza o abordare pozitiva si profesionala cu personalul si clientii.

Cerinte

  • 3+ ani de experienta  la un restaurant de renume din Romania sau din afara tarii
  • Cunostinte solide si experienta cu metode de gatit/preparat variate; cu diferite ingrediente, echipamente si proceduri
  • Studii de specialitate in arta culinara
  • Acuratete si viteza in gestionarea situatiilor de criza si in oferirea de solutii
  • Familiaritate cu cele mai bune practici ale industriei.
  • Seriozitate si spirit de echipa

Descrierea companiei

Restaurant in TOP Tripadvisor Valea Prahovei , angajeaza bucatar cu experienta;

pachetul salarial  se va discuta in urma interviului in functie de experienta;  daca este cazul de relocare se asigura cazare gratuit.

  • Interviu online
  • Care este preparatul realizat, de care sunteti cel/cea mai mandru (a)?