Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Cautam un SOFTWARE TESTER full-time/part-time, care sa se alature echipei noastre de dezvoltare software din Arad.

RESPONSABILITATI:

  • Testarea manuala a proiectelor dezvoltate de echipa noastra (site-uri web si aplicatii mobile) si urmarirea respectarii documentelor de specificatii
  • Raportarea bug-urilor gasite
  • Urmarirea rezolvarii bug-urilor de catre programatori
  • Intocmirea de rapoarte de testare
  • Realizarea de teste de UX si oferirea de sugestii pentru imbunatatirea experientei utilizatorilor

CERINTE:

  • Pasiune mare pentru IT, dexteritate in folosirea site-urilor si a aplicatiilor mobile
  • Atentie sporita la detalii, multa rabdare si capacitate de concentrare si de invatare rapida
  • Foarte buna organizare
  • Abilitati excelente de comunicare (atat in scris cat si verbal)
  • O buna cunoastere a limbii engleze
  • Lucrul in echipa si atitudine pozitiva

CONSTITUIE AVANTAJE:

  • Experienta anterioara in testarea manuala sau automata a aplicatiilor web si mobile
  • Cunoasterea procesului de testare si a tuturor activitatilor implicate de procesul de testare: analiza documentatie, elaborarea de cazuri si scenarii de testare, raportare de bug-uri, executie testare
  • Experienta in folosirea platformei Jira Software
  • Cunostinte de baza de programare (HTML/CSS/JavaScript) si/sau design
  • Studii superioare in domeniul IT (terminate sau in derulare)

BENEFICII:

  • Salariu motivant cu renegociere periodica in functie de evolutia angajatului si de rezultatele obtinute
  • Lucrul intr-o echipa tanara, intr-un ambient placut, cu atmosfera degajata si relaxanta
  • Program de lucru flexibil (posibil si remote cand e nevoie)
  • Posibilitatea de promovare in cadrul firmei