Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Sibiu

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca, Iași, Timișoara

Clientul nostru este o echipa de developeri din Sibiu, organizati intr-companie care are clienti din diferite tari.

Pentru unul dintre cele mai mari proiecte ale lor, in care colaboreaza cu un nume mare din productia de film american, cautam un coleg sau o colega pe partea de software quality assurance.

Produsul este o platforma de videostreaming, iar rolul tau, final, va fi de a le asigura userilor, iubitori de filme, o experienta cat mai placuta.

Vei avea multe device-uri pe care sa testezi - daca esti pasionat/a de ultimele tehnologii din domeniu, ai sansa sa le folosesti zilnic si sa le cunosti mai bine.

Cautam o persoana pasionata de QA, ambitioasa, proactiva, capabila de autoorganizare, careia sa ii placa si sa fie motivata de un mediu de lucru confortabil, cu colegi tineri si veseli.

Poti fi tu aceasta persoana, daca te regasesti in criteriile de mai jos:

  • ai experienta in testarea software, asigurarea calitatii pentru diferite produse de-a lungul timpului - cel putin 3 ani;

  • ai experienta pe desktop, web, mobile;

  • intelegi sisteme de arhitectura, protocoale de comunicare;

  • testezi manual, dar folosesti si testare automata sau semiautomata;

  • limba engleza o stapanesti la nivel avansat, scris si vorbit.

Cateva exemple din responsabilitatile tale:

  • planificarea si executarea testelor functionale, de integrare, de regresie, de performanta;

  • realizarea testarii manuale si automatizarea testarii;

  • identificarea problemelor si vulnerabilitatea la nivelul soft-ului;

  • evaluarea codului pentru a stabili calitatea, scalabilitatea si performanta lui.

In prima perioada vei lucra impreuna cu un QA din alt oras, cu experienta, de la care vei putea sa preiei activitatea si sa intelegi mai bine job-ul.

Cateva din plus-urile acestei companii sunt: administratori open-minded, sediul in inima Sibiului, masa de pranz asigurata zilnic la un restaurant din apropierea sediului impreuna cu echipa, transparenta financiara, bugete speciale alocate dezvoltarii profesionale – conferinte, cursuri, tabere... si altele, pe care te invit sa le discutam mai amanuntit.