Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Descrierea jobului

Postul presupune dezvoltarea solutiei de proiectare civila/industriala Tekla Structures, folosita in prezent la proiectarea celor mai mari proiecte de constructii din lume, la sediul nostru din BRASOV. Uita-te doar la stadionul Baku din Azerbaijan de 68000 de locuri, pentru cupa UEFA; muzeul de arta contemporana Fundatia Louis Vuitton din Paris de o complexitate arhitecturala deosebita; cladirea in forma de om de 170m inaltime ARUP; Burj Khalifa, cea mai inalta cladire din lume de 830m din Dubai, mai multe detalii pe site-ul Tekla.

Responsabilitatile job-ului:

Crearea de structuri noi de cod pe baza specificatiilor tehnice
Reorganizarea codului pentru modularizare
Documentarea codului scris
Munca in cooperare strânsă cu managerul de proiect si colegii implicati în acelasi proiect
Impartirea experientei si a cunostintelor in domeniu cu colegii
Comunicarea directa cu persoane implicate in proiect localizate in diverse tari

Ce asteptam de la candidati:

 Cunoastere limba engleza la nivel avansat
 Absolvent al unei facultati tehnice (Informatica, Automatica, Inginerie, etc) sau experienta echivalenta in domeniu
 Nivel mediu spre avansat de cunostinte C/C++
 Capacitate de a optimiza codul existent, de a veni cu sugestii si idei noi

Ce apreciem la candidati:

Peste 2 ani de experienta in C/C++
Cunostinte medii de C# si .NET WPF
Experienta in folosirea procesului de dezvoltare Agile

Rasplatim efortul angajatilor cum putem mai bine :

Tichete de masa
Acces la facilitati sportive
Asigurare de sanatate privata
Salariu motivant
Program de lucru flexibil
Echipa si mediu de lucru plăcut
Loc de parcat bicicleta 😃

  • Interviu online
  • Sediul nostru este in Brasov. In cazul in care locuiti in alta localitate sunteti de acord cu relocarea?