Soferi TIR comunitate, salarii motivante

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

italiană

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Candidatul ideal

Cerinte:
- permis categoria C+E sau C+E+ADR;
- atestat transport marfuri generale valabil;
- card tahografic valabil;
- aviz medical si psihologic in termen de valabilitate;
- experienta pe TIR in trafic pe comunitate de minim 6 luni;
- cunostinte de limba italiana la nivel mediu de intelegere si conversatie;
- exista si cateva posturi la care nu este necesara cunoasterea de limbi straine;
- seriozitate si responsabilitate

Descrierea jobului

Angajam soferi profesionisti pentru clientii nostri - societati comerciale de transport din Italia. Se efectueaza curse fie numai pe teritoriul Italiei, fie pe comunitate. Garajele se afla in Italia. Se poate lucra singur pe prelata sau frig sau in echipaj pe frig.
Responsabilitati:
- Efectuarea transportului de marfa in conditii optime si conform graficului;
- Asigurarea integritatii autovehiculului, a echipamentele din dotare si a marfii;
- Cunostinte de operare cu instrumente de plata, documente, GPS.

Beneficii:
- Venituri totale lunare incepand de lade euro (cumulat salariul in lei+diurna);
- Contract de munca pe Romania;
- Nu se percepe comision la angajare;
- Se asigura transportul din Romania la garajul din Italia, de unde se de preiau camioanele si retur.
- Conditii de munca excelente, autovehicule noi, echipate cu frigider, clima, sisteme automate de plata a taxelor de drum, sisteme moderne de comunicatie prin satelit, telefon mobil.