Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Piatra Neamț; Oradea; București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

2000 €

Candidatul ideal

•Permis conducere cat. C + E - OBLIGATORIU;
•Atestat profesional pentru transport marfa - OBLIGATORIU;
•Card digital pentru tahograf - OBLIGATORIU;
•ADR pentru marfuri periculoase - OBLIGATORIU;
•Experienta ca sofer de tir - OBLIGATORIU;

• Echipaj format – OBLIGATORIU;

Descrierea jobului

•Livrarea sau ridicarea mărfurilor in mod operativ şi in conformitate cu dispoziţiile primite de la conducerea firmei sau cu comenzile transmise de client;
•Minimalizarea cheltuielilor de transport;
•Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare;

Oferim

•Program de lucru legal, cu respectarea timpilor de odihna si conducere;
•Masini noi - max 4 ani vechime (cu o medie de  ani);
•Pachet salarial atractiv, cu plata, intotdeauna, la timp;
• Program de lucru: 2 luni pe comunitate, 2 saptamani libere sau 3 luni pe comunitate cu 3 saptamani libere

Interviuri si testari vor avea loc astfel:

- lunea si miercurea in Oradea la sediul firmei ora 8:15
- prima vineri din luna la Chisinau si prima sambata din luna la Piatra-Neamt pe Platou Combinat Savinesti - ora 09:00 ;
- in a treia sambata din fiecare luna la punctul de lucru din Bolintin Deal (km 23 pe autostrada Bucuresti - Pitesti) - ora 9:00;

Pentru informatii suplimentare puteti suna de luni pana vineri intre orele 08:00 - 17:00 la tel:
Birou Resurse Umane

Descrierea companiei

Furnizorul de servicii în domeniul logistic, „H. Essers”, oferă soluţii personalizate şi integrate de transport şi logistică în întreaga Europă.

Compania „H. Essers” a fost înfiinţată în anul 1928 de către Henri Essers. Între timp, aceasta a devenit unul din liderii europeni în domeniul societăţilor de transport şi logistică care activează în sectorul chimic, farmaceutic / asistenţă medicală, precum şi în cel al bunurilor de înaltă calitate. În ultimii 10 ani, societatea de transport a cunoscut o dezvoltare puternică, datorită creşterii autonome şi a unor achiziţii strategice. În anul 2015 a înregistrat o cifră de afaceri de 484 milioane euro.

Oferă soluții rapide, eficiente și de înaltă calitate din 40 de puncte strategice situate în 12 țări, pentru orice solicitare de transport paneuropean, de la 1 kg până la capacitate maximă.