CERINTE:

• Permis de conducere cat. C+E - OBLIGATORIU;

• Atestat profesional pentru transport marfa - OBLIGATORIU;

• Card digital pentru tahograf - OBLIGATORIU;

• ADR colete-  OBLIGATORIU;

• Cazier judiciar;

• Disponibilitate pentru lucru pe comunitate (8 saptamani cu 2 saptamani libere, sau 12 saptamani cu 3 saptamani libere);

RESPONSABILITATI:

• Transportul de marfuri pe rute intracomunitare, cu sisteme autotractor+semiremorca 40 t, conform instructiunilor primite de la dispecerat;

• Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare;

• ESTE INTERZISA folosirea mijloacelor de manipulare a tahografului

OFERIM:

• Pachet salarial atractiv intre 2050 euro - 2300 euro/luna, cu plata INTOTDEAUNA LA TIMP, FARA NICI O ZI DE INTARZIERE; Pachetul salarial este format din salar, diurna, bonus de performanta. Dupa 1 an vechime in companie se acorda spor de fidelitate, care creste anual;

• Asigurare medicala privata atat extern cat si intern;

• Asigurare de bunuri;

• Avizul medical si psihologic platit de catre companie;

• Respectarea cu maxima strictete a timpilor legali de conducere si odihna si a orelor de prezentare la incarcare, respectiv livrare;

• Unitati complet echipate in Europa pentru pauza de 45;

• Vehicule noi Euro 5 si Euro 6 (cu o vechime de maxim 4 ani);

• Toate vehiculele sunt dotate cu frigidere;

• Toate vehiculele sunt dotate cu aparate de taxe drum automate, pentru toate tarile din UE;

• Vehicule dotate cu echipamente de ultima generatie pentru comunicare și suport pentru condus;

• Interventie road service 24/7 in intreaga Europa;

• Echipele tehnice de suport si dispeceratul sunt vorbitori de limba romana;

• Comunicarea permanenta cu dispeceratul privind desfasurarea transportului, se face prin metode de comunicare moderne (computere on-board TRANSICS);

Interviuri si testari vor avea loc:

- luni si miercuri, ora 08:00 in Oradea la sediul firmei;

- prima vineri din luna la Chisinau si prima sambata din luna la Piatra-Neamt pe Platou Combinat Savinesti, ora 09:00 ;

- in a treia sambata din luna la punctul de lucru din Bolintin Deal (km 23 pe autostrada Bucuresti - Pitesti) - ora 09:00;

- ocazional si in alte locatii din tara: Targu Jiu, Turnu Severin, Deva, Iasi, Bacau, Ploiesti, Constanta

Pentru informatii suplimentare puteti suna de luni pana vineri intre orele 08:00 - 17:00 la Biroul Resurse Umane.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Fondată de către Henri Essers îna devenit în timp una dintre cele mai importante companii din Europa în domeniul transporturilor și al logisticii pentru sectoare ca produse chimice, farmaceutice, medicale, precum și produse de înaltă calitate. Compania a cunoscut o dezvoltare masivă în ultimul deceniu, determinată de creșterea autonomă și de o serie de achiziţii strategice. Îna raportat o cifră de afaceri de 646 milioane de euro.

Compania deţine în prezent m2 de spaţii de depozitare şi un parc auto de de camioane și de remorci. Compania are peste de angajați în 70 de filiale din 17 țări din Europa de Vest și de Est.

Pe lângă sediul central din Genk (Belgia), are, de asemenea, o prezență puternică în România.

Punctul forte al companiei este strategia sa de deţinere a resurselor utilizate: este proprietarul flotei de transport, al depozitelor și al sistemelor informatice. Acest lucru îi permite să mențină un control optim asupra tuturor proceselor strategice. Caracterul familial al companiei garantează că procesul decizional este scurt, astfel, poate să răspundă rapid cerințelor schimbătoare ale clienților și evoluţiilor de pe piața internațională.