Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Buzău

Se recruteaza si din

Ploiești

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

650 €

Cerinte:
- domiciliul in raza municipiului Buzau, atestat, cazier juridic, fisa medicala si psihotestul valabile.
- experienta ca sofer TIR de minim 5 ani. Pentru cei cu experienta sub 5 ani se da proba practica.
- sa cunoasca principalele locatii de incarcare si descarcare din Romania (reprezinta un avantaj dar nu o conditie obligatorie);
- cunostinte minime de mecanica pentru cap tractor si semiremorca;
- cunostinte privind incarcarea, descarcarea, asigurarea marfii;
- cunostinte practice privind decopertarea prelatelor laterale si a celei superioare;
- cunoasterea programului de conducere - conditie obligatorie;
- cunoasterea utilizarii tahografelor analogice si digitale;

Descrierea jobului

Sofer profesionist pentru transport marfa in tara cu cap tractor si semiremorca 24 tone. Se asigura minim 7000 km extrasezon si pana la 10000 km/luna in sezon cu respectarea obligatorie a programului de conducere si odihna. Venit lunar intrenet.
Conditii de munca: contract de munca, salariul la timp.
Se asigura aducerea in weekend acasa (mun Buzau);
Asiguram incarcari din toata tara avand un portofoliu de peste 150 clienti de transport prin case de expeditii renumite cum ar fi:
Activitatea poate incepe imediat, avand toate licentele, asigurarile si verificarile tehnice ale masinii si semiremorcii la zi.