Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

SC Krogan Reciclare, firma de colectare și sortare deșeuri nepericuloase, caută pentru punctul de lucru din str Turnului nr 5 (Zaharia Stancu), Brașov:

Șofer mașina de colectare deșeuri reciclabile

Cerințe:

- studii medii
- carnet categoria B obligatoriu
- seriozitate
- punctualitate
- experiență 3-5 ani constituie avantaj

Responsabilități:

- conduce mașina firmei- autoutilitară de 3,5 tone și colectează deșeurile reciclabile nepericuloase de la clienții cu care societatea are contract ( hârtie, carton, pet-uri, materiale plastice, sticlă, aluminiu )

Când nu sunt de efectuat încărcări la clienți, persoana va avea următoarele responsabilități, la punctul de lucru al firmei:
- recepționează și sortează deșeurile
- manipulează echipamentul de presare si balotare (presa din dotarea firmei)
- ține evidența deșeurilor colectate, recepționate, sortate, balotate

Norma de lucru: full time 8 ore pe zi, sâmbata – după caz