Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Nota: salariul este confidential!

Informatia referitoare la salariu din anuntul precedent a fost o eroare!

CRH Romania pentru, activitatea de betoane din Iasi, cauta candidati pentru ocuparea pozitiei de Sofer betoaniera.

SARCINI SI RESPONSABILITATI:
Conducerea, intretinerea si supravegherea autovehicolului conform cartii tehnice a acestuia.
Asigura transportul betonului in santierele clientilor respectand normele de sanatate si securitate in munca (SSM), mediu si calitate.
Aduce la cunostinta conducatorului locului de munca orice defectiune tehnica sau alta situatie care constituie un pericol de accidentare sau imbolnavire profesionala;
Utilizeaza corect masinile, aparatura, uneltele , substantele periculoase, echipamentele de transport si alte mijloace de productie;
Raspunde de buna functionare a utilajului
Inainte de plecarea in cursa, verifica starea tehnica a autovehiculului pe care il conduce.
Efectueaza ingrijirea zilnica a autovehiculului si a utilajului.
Urmareste si respecta, a operatiunile de intretinere si reparatii.
Urmareste si efectueaza lucrarile de mentenanta preventiva.
Completeaza zilnic raportul ICP in care se mentioneaza orice problema aparuta la utilaj
Sa prezinte la cererea organelor de control abilitate, pe parcurs, diagramele tahograf sau cartela utilizate pentru ultimile 28 de zile.
Nu pleaca in cursa cu aparatul tahograf si/sau limitatorul de viteza defecte, nesigilate, fara verificare sau fara cartela.
Utilizeaza conform instructiunilor, reciclatoarele de beton si decantoare.

Educaţie:

Studii medii, preferabil scoala profesionala
Absolvent scoala de soferi: minim categoria C
Atestat professional pentru conducatori auto care efectueaza transport rutier de marfuri.

Experienţa relevantă:

Minim 3 ani in activitatea de conducator auto de transport marfa (din care min 2 ani pe autobetoniera constituie avantaj)

Cunoştinţe şi abilităţi:

Legislatia rutiera in vigoare
Apt din punct de vedere medical si psihologic

Documente specifice postului:

Permis de conducere categoria C
Atestat professional

Atitudini şi valori:

Initiativa intr-un cadru prestabilit
Integritate si onestitate
Responsabilitate
Echilibru si stapanire de sine
Capacitate de lucru in conditii de stres
Preocupare pentru perfectionarea pregatirii profesionale
Cultura SSM