Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Firma Haemmerling Group Logistic, companie internationala de transport international si logistica, avand sediul in Miercurea Ciuc cauta candidati  pentru postul de

Sofer profesionist categoria C+E.

Descrierea jobului:

Livrarea sau ridicarea mărfurilor in mod operativ şi in conformitate cu dispoziţiile primite de la operatorul de transport;
Minimalizarea cheltuielilor de transport;
Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare

Transportul se realizeaza pe ruta Romania (Brasov) – Ungaria – Germania – Franta – Spania cu masini DAF/SCANIA Euro 5 si 6

Cerinte:

-permis auto C+E, cu experienta in intracomunitar de cel putin 5 an
- atestat valabil de sofer profesionist transport marfa
- card digital pentru tahograf
- cazier judiciar si auto fara infractiuni sau accidente de circulatie in ultimul an .
- capacitate de organizare si planificare, punctualitate
- avize medicale si psihologice valabile.

Constituie avantaj:

- cunostinte relevante de mecanica auto
- cunoasterea unei limbi straine din maghiara, engleza sau germana

Beneficii :
- contract de munca in Romania format din salariu fix + diurna.
- asigurare medicala privata in strainatate
- conducatorii auto sunt indrumati permanent de coordonatorii transport
- perioada deplasarii este de maxim 2-3 saptamani

  • Pensie private (Pilonul III)