Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Se recruteaza si din

Miercurea Ciuc

Firma Haemmerling Group Logistic, companie internationala de transport international si logistica, avand sediul in Miercurea Ciuc cauta candidati  pentru postul de

Sofer profesionist categoria C+E.

Descrierea jobului:

Livrarea sau ridicarea mărfurilor in mod operativ şi in conformitate cu dispoziţiile primite de la operatorul de transport;
Minimalizarea cheltuielilor de transport;
Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare

Transportul se realizeaza pe ruta Romania (Brasov) – Ungaria – Germania – Franta – Spania cu masini DAF/SCANIA Euro 5 si 6

Cerinte:

-permis auto C+E, cu experienta in intracomunitar de cel putin 5 an
- atestat valabil de sofer profesionist transport marfa
- card digital pentru tahograf
- cazier judiciar si auto fara infractiuni sau accidente de circulatie in ultimul an .
- capacitate de organizare si planificare, punctualitate
- avize medicale si psihologice valabile.

Constituie avantaj:

- cunostinte relevante de mecanica auto
- cunoasterea unei limbi straine din maghiara, engleza sau germana

Beneficii :
- contract de munca in Romania format din salariu fix + diurna.
- asigurare medicala privata in strainatate
- conducatorii auto sunt indrumati permanent de coordonatorii transport
- perioada deplasarii este de maxim 2-3 saptamani

  • Pensie private (Pilonul III)