Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Dăm sfoară-n țară: căutăm cel mai bun povestitor din ținut! Avem nevoie de acea persoană care poate transforma orice text într-o experiență pe care o trăiești.

Tu ești persoana pe care o căutăm dacă ai atât abilitatea de a transmite emoție prin text cât și știi să transpui imaginea unei companii în mediul online într-un mod creativ și eficient. Pentru că dincolo de cuvinte vei avea și responsabilitatea de a înțelege profilul clienților agenției și a publicului lor, în așa fel încât să creezi strategii de social media perfect mulate pe nevoile lor. Iar la finalul lunii să ai satisfacția unor campanii bine implementate, a căror rezultate vorbesc de la sine.

Ce îți oferim:

  • program de lucru flexibil;

  • condiții de lucru plăcute;

  • pachet salarial atractiv.

  • o echipă tânără gata să asculte cele mai trăznite idei

  • suport pentru dezvoltarea ta profesională și personală

Ce ne dorim de la tine:

  • o experiență de minimum 2 ani în creare de conținut dedicat pentru social media;

  • abilități excelente de comunicare, scriere și editare (foto/video/texte);

  • Cunoștințele de editare foto & video constituie un plus

  • o bună cunoaștere a rețelelor sociale, precum și înțelegerea celor mai bune practici în online marketing;

  • cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;

  • atitudine pozitivă, orientată spre client, .

  • atenție la detalii și competență în gestionarea de proiecte multiple într-un mediu în continuă schimbare

  • studiile în Marketing, Comunicare și Relații Publice sau Jurnalism, constituie un avantaj, dar nu e criteriu eliminatoriu.

Responsabilităţi:

  • construirea şi implementarea strategiei de social media, printr-o cercetare atentă a pieţei, determinarea celor mai adecvate platforme de comunicare, identificarea audienţei şi adaptarea conţinutului la ea;

  • crearea de conținut coerent și relevant pentru publicul țintă, adaptat pentru toate platformele utilizate de client: texte originale, fotografii, video-uri, etc,;

  • configurarea și optimizarea profilelor de companie, din fiecare platformă de social media, pentru a asigura vizibilitatea conținutului;

  • realizarea și managementul calendarelor editoriale și implementarea lor cu ajutorul aplicațiilor dedicate: Facebook Publishing Tools, Hootsuite, Buffer etc;

  • monitorizarea permanentă a statisticilor generate de platformele de social media, interpretarea și adaptarea conținutului în funcție de cele mai bune rezultate;

Așteptăm cu interes să te cunoaștem!