Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua Virtuții, București

Vrei o cariera in marketing online? Daca esti o persoana deschisa la noi provocari, doresti sa te remarci si sa inveti cat mai multe lucruri in acest domeniu, nu ezita sa aplici.

Cerinte:
- Studii superioare in domeniul marketing/comunicare/relatii publice/publicitate absolvite;
- minim 1 an experienta gestionare conturi de Social Media (de ex: Facebook, Instagram, YouTube);
- minim 1 an experienta implementare campanii de Social Media (de ex: Facebook, Instagram, YouTube); Facebook Ads;
- minim 1 an experienta copyright; SEO copyright reprezinta un avantaj;
- Cunostinte medii despre Social Media si Marketing Online: cursuri/certificari absolvite in domeniu reprezinta un avantaj;
- Abilitati excelente de comunicare orala si scrisa;
- Capacitate de organizare si planificare a sarcinilor si a timpului;
- Initiativa, creativitate, atitudine pozitiva si deschisa spre rezolvarea problemelor; capacitate autodidacta;
- Dorinta permanenta de a ramane conectat la noutatile din domeniu; foarte buna intelegere a particularitatilor mediului online;
- Bune abilitati de operare PC;
- Cunoasterea aplicatiilor Microsoft Office - Word, Excel etc ;
- Seriozitate si atentie la detalii;
- Capacitatea de a respecta termenele limita;
- Limba engleza la nivel mediu-avansat (conversationat si scris);
- Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa.

Responsabilitati:
- Managementul si operarea conturilor de Social Media ale companiei: Facebook, Instagram, Google+, YouTube prin urmatoarele activitati principale;
- Gestionarea mesajelor si a corespondentei pe canale de socializare ale companiei (Facebook, Instagram, Google+, YouTube, etc);
- Crearea si postarea raspunsurilor la intrebarile adresate de clienti prin intermediul contului de Facebook; urmarirea permanenta a nivelului de engagement;
- Relationarea cu departamentul de Foto;
- Propune variante noi de promovare, in trend cu piata de media;
- Colaboreaza cu departamentul de Client Service (vanzari) referitor la promotii, vanzari, cerinte ale clientilor;
- Participarea la diverse activitati din cadrul departamentului Foto (sedinte foto indoor-outdoor).

Oferta:
- Salariu motivant;
- Posibilitate de bonusare lunara;
- Bonuri de masa;
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe dinamice si competitive;
- Contract de munca individual cu toate drepturile legale.

Persoanele interesate pot aplica si prin trimiterea CV-ului la adresa: .

Va multumim.