Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Agentie de publicitate online specializata in social media, parte dintr-un grup de companii de comunicare, angajeaza digital/social media account executive.

RESPONSABILITATI:

Vei putea sa te implici activ si sa te faci remarcat(a) prin propunerea si implementarea cu succes a campaniilor pe care le derulam, prin activitatile conexe de cercetare si analiza pe care le presupune activitatea noastra.
Va trebui sa iti asumi responsabilitatea per proiect si activitate pentru ducerea la bun sfarsit, in termenele agreate si cu rezultate maxime pentru fiecare din activitatile si proiectele alocate si sa iti planifici toate elementele aferente pentru a asigura acest lucru.
Va trebui sa te ocupi atat personal cat si cu ajutorul colegilor de  rezolvarea tuturor problemelor care pot aparea in procesele de lucru, urmarind atat rezolvarea punctuala a situatiilor aparute cat si prevenirea lor pe viitor.
Va trebui sa iti formezi si sa pui mereu in aplicare o buna gandire de marketing/comunicare pentru a ajuta clientii agentiei sa-si acopere nevoile de marketing si comunicare prin canalele pe care le punem la dispozitia lor, precum si in implementarea propriu-zisa a acestora, pana la masurarea rezultatelor si prezentarea lor.
Performantele in toate aceste directii iti vor fi sprijinite, recunoscute si recompensate.

CANDIDATUL IDEAL:

Minim 18 luni(1,5 ani) experienta ca digital account executive intr-o agentie digitala sau in departamente de marketing cu responsabilitati pe zona de digital marketing/comunicare digitala/ social mediaCunoasterea peisajului de marketing digital si social media din Romania: oportunitati, canale, instrumente. Cunostintele avansate si experienta de lucru in social media - cu bloguri si retele sociale - sunt un avantaj finalizate de Marketing, Comunicare, avansate de office, internet, experienta de lucru cu Excel si Powerpoint. Responsabilitate si logica, spirit analitic, atentie la detalii, de a rezolva rapid probleme si de a lucra sub de comunicare si spirit de de limba engleza la nivel cel putin mediu.
BENEFICII:
Lucrul cu clienti si campanii de anvergura. Posibilitatea de afirmare in industrie prin campaniile de intr-o echipa tanara, de lucru motivant + pachet de beneficii.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Agentie de publicitate online, specializata in social media, parte dintr-un grup de companii de comunicare.