Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

POZA ANUNT BESTJOBS

Piraeus Bank iti ofera oportunitatea de a te alatura echipei pe postul de SME & CORPORATE SUPPORT OFFICER

De pe aceasta pozitie vei avea urmatoarele responsabilitati:

•Informarea clientilor asupra dobanzilor, ratelor de credit, comisioanelor, rapoartelor de evaluare si politelor de asigurare expirate; obtinerea semnaturilor necesare documentatiei de credit si transmiterea catre structurile implicate in vederea implementarii;

•Asigurarea suportului clientilor referitor la orice nelamurire legata de partea operationala, in rezolvarea oricaror operatiuni ce vizeaza portofoliul de clienti Corporate / SME alocat;

•Implicarea in negocierea ratei de schimb valutar, obtinerea certificatelor Piraeus Real Estate pentru plati efectuate, colectarea partiala sau totala a  documentelor solicitate de Departamentul Administrare Credite Corporate si IMM;

•Procesarea solicitarilor Clientilor SME/Corporate privind deschiderile/inchiderile de conturi, emiterea/inchiderea cardurilor de debit, accesarea canalelor alternative de informare si tranzactionare, platile non cash lei sau valuta;

•La sfarsitul zilei, generarea de rapoarte de activitate si verificarea corectitudinii operatiunilor efectuate si completitudinii documentelor;

•Urmarirea platilor, incasarilor si restantelor legate de sumele utilizate din facilitatile de credit; efectuarea transferurilor din conturile de colectare in conturile curente ale clientilor;

•Pregatirea pentru client a adreselor cerute si colectarea documentelor necesare; mentinerea legaturii intre client, notarul public si Directia Juridica pentru obtinerea documentelor necesare contractului de ipoteca si garantiilor asociate;

•Solicitarea opiniei juridice pentru documentele legate de: contracte de vanzare / inchiriere si anexe ale contractelor de garantie, scrisori oficiale, contracte de ipoteca formulate de notarul public, extrase din Cartea Funciara, documentatia de credit;

•Intocmirea documentatiei aferente contractului de garantare din partea FGCR, FNGCIMM.

Cerintele noastre sunt :

•Abilitati de prezentare si vanzare

•Orientare in Business

•Cunostinte in domeniul economic / financiar

•Cunostinte de legislatie generala si specifica ariei sale de activitate, cunostinte legate de piata locala a produselor bancare si de activitatea de creditare – persoane juridice

•Limba engleza - nivel bun

•Cunostinte de operare MS Office, cunostinte de operare in sisteme si aplicatii informatice specific.