Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Zipersport se ocupa cu importul si vanzarea de echipament sportiv de iarna. Suntem o echipa pasionata de sporturile de iarna, care de 14 ani aduce in romania unele dintre cele mai inovative Branduri din lume.

Cautam sa ne marim echipa cu un responsabil de vanzari directe la magazinul nostru din Bucuresti, din zona Obor.

Responsabilitati:

-vanzarea directa a echipamentelor de schi si snowboard catre clientii care vin in magazin sau online.
-Facturarea si incasarea banilor de la client
-Cunoasterea intregii game de produse

Candidatul ideal:

-Dorinta de invata produsele si caracteristicile tehnice.
-Bune abilitati de ascultare si comunicare
-Placerea de a intelege nevoia clientului si a-i propune cele mai potrivite solutii
-Atitudine pozitiva, proactiva
-Experienta in vanzari
-Minim studii liceale finalizate.
-Cunostiinte limba engleza la nivel conversational.

Le putem considera un plus:

- Experienta sau dorinta de a se dezvolta in Social Media

- Schior/snowboarder la nivel avansat

- Cunostiinte despre service-ul de ski-uri

Beneficii:

- Program flexibil si posibilitatea de a lucra doar cateva zile pe saptamana (suntem deschisi si la o colaborare full-time, dar si la o colaborare part time, in functie de program)

- Reduceri pentru produsele din magazin (daca esti sportiv cu siguranta vor fi de interes)

- Oferim un pachet salarial competitiv impreuna cu bonusuri in functie de performante.