Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Galați

Descrierea postului

Acest post contribuie la succesul Starbucks prin asistarea managerul de cafenea în executarea operațiunilor din timpul schimburilor programate.

Promisiunea noastra:
• Cultura “Bring Fun to Life“ si atmosfera unica
• Cariera într-o companie internațională, dinamică
• Dezvoltare profesională și personală intensivă
• Angajamentul față de oameni
• Politica de salarizare si beneficii atractiva

Responsabilitatile tale:

- Gestioneaza operatiunile din cafenea in turele programate si organizeaza sarcinile de deschidere si de inchidere cafenea
- Se foloseste de instrumentele operationale pentru a obtine excelenta operationala in timpul turei
- Respecta toate politicile de management inclusive cele pentru numerar si casa de marcat, si se asigura ca echipa din tura respecta practicile corecte de management de numerar
- Anticipeaza nevoile clientului si cafenelei prin evaluarea constanta a mediului inconjurator si satisfactiei clientilor
- Asista la instruirea de noi parteneri prin consolidarea pozitiva a performantei . Asigura feed-back managerului de cafenea in ceea ce priveste performanta partenerului in timpul turei.
- Creeaza un mediu de invatare pozitiv prin instruire si feedback clar, specific, in timp util, partenerilor din timpul turei pentru a asigura excelenta operationala si pentru a imbunatati performanta partenerilor
- Recunoaste si intareste realizarile individuale si ale echipei
- Ajuta barista in timpul turei, pentru a asigura un customer service excelent pentru toti clientii
- Actioneaza cu integritate, onestitate si in cunostinta de cauza, promovand cultura, valorile si misiunea Starbucks. Pastreaza un aspect exterior calm pe durata perioadelor cu volum mare de munca sau evenimente deosebite, pentru a mentine cafeneaua operationala dupa standardele impuse si mentine o atmosfera pozitiva, fiind un exemplu pentru intreaga echipa

Cerintele noastre:
- 1 an experienta in servirea clientilor, in comert sau restaurante.
- Abilitatea de a lucra in echipa
- Abilitatea de a invata repede.
- Abilitati de comunicare verbala.
- Cunoasterea mediului din comert
- Abilitati de a dezvolta si mentine relatii de munca eficiente intre parteneri.