Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1500 €

Post full-time in Ploiesti. NU ESTE UN JOB REMOTE.

Firma este infiintata si condusa de programatori cu experienta internationala si experienta in freelancing.  Atmosfera, modul de lucru si programul flexibil sunt in ton cu asteptarile noastre de la un loc de munca pentru un programator.  Proiectele pleaca de la discutii, nu de la indicatii si cerinte.

Candidatul ideal:

• Minim 3 ani de experienta in dezvoltarea de siteuri web si aplicatii in PHP;
• Bune cunostinte ale limbajului PHP: OOP
• Bune cunostinte de MySQL (optimizare, scalabilitate);
• Bune cunostinte de JavaScript/jQuery;
• Bune cunostinte de HTML si CSS;

Reprezinta avantaj:
• Optimizarea aplicatiilor web cu volum mare de trafic;
• Sisteme de caching;
• Servicii web, API, REST

Descrierea jobului:

• Participa la intocmirea specificatiilor - abilitati de interactiune cu clientul;
• Dezvolta aplicatii pe baza specificatiilor primite;
• Analizeaza si propune solutiile tehnice pentru proiectele in lucru;
• Efectueaza lucrari de mentenanta asupra aplicatiilor existente;

Beneficii:

• Salariu motivant
• Program flexibil
• Echipa tanara si un mediu/mod de lucru placut

  • Interviu online
  • Va rugam sa furnizati link-ul catre unul dintre proiectele la care ati lucrat recent.