Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană, română

Adresa/ adresele jobului

București

Cautam un coleg nou, in departamentul vanzari, pentru a promova serviciile de transport si logistica pe Bucuresti si o parte din Sudul Romaniei.

Responsabilitati :
Prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti, initiaza si mentine relatiile comerciale, identifica nevoile clientilor si lanseaza oferte.
Agentul negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
Cresterea cotei de piata a serviciilor oferite de firma;
Urmareste cautarea si atragerea permanenta de noi clienti;
Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii societatii;
Intocmeste saptamnal si lunar rapoarte privind situatia vanzarilor de servicii, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti;
Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;

Aptitudini necesare ocuparii postului :
Rezistenta la stres,
Capacitate de negociere,
Putere de organizare si incadrare in termene-limita.

Cerinte necesare ocuparii postului:
Experienta in vanzari transport / logistica de minimum 2 ani,
Limba engleza, cunoasterea limbii italiene este un plus,
Bune abilitati de comunicare,
Disponibil pentru deplasari intern, 50 % din programul de munca,
Posesor permis de conducere – categoria B,
Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet),
Foarte bun negociator,
Capacitatea de organizare si prioritizare activitati,

Se ofera:
Pachet salarial atractiv, masina de serviciu, laptop, telefon mobil
Posibilitati de promovare
Mediul tanar de lucru