Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

750 - 1500 €

Responsabilităţi :

  • Înţelegerea impactului pentru client a produsului final (analiză, estimare,dezvoltare,livrare,urmărire)

  • Colaborarea intra si interdepartamentală pentru atingerea obiectivelor stabilite

  • Dezvoltarea de noi programe și aplicații software

  • Actualizarea cunoștințelor profesionale și tehnice cu cele mai recente tehnologii și schimbul de informații cu echipa

Cerinţe :

  • Experienţă de dezvoltare software cu PHP (min 3 ani)

  • O bună cunoaștere a conceptelor de programare orientată pe obiecte (OOP)

  • O bună cunoaştere a bazelor de date relaţionale

  • Experienţă în dezvoltarea serviciilor web SOAP şi REST

  • Experienţă de lucru cu GIT

  • Experienţă  XML, HTML, JavaScript

  • Cunoștințe bune despre identificarea și rezolvarea problemelor

  • O bună cunoaștere a sistemului de operare Linux

  • Experiență cu framework-uri PHP 7 cum ar fi Symfony 3/4, Zend sau Laravel

  • Capacitatea de a scrie documentaţia tehnică

  • Bună cunoaştere a limbii Engleze

 Va fi un plus :

  • Experienţa cu orice platformă de tip PHP Content Management System (WordPress, Drupal,Magento, Joomla, etc.)

  • Experiența utilizării diferitelor metodologii de dezvoltare a proiectelor (Agile vs. Waterfall)

  • Cunoştinţe despre arhitectura de Microservicii

  • Cunoştinţe de Docker şi configuraţii server

  • Cunoştinţe despre Bazele de date non relaţionale

  • Cunoașterea mediilor de testare automată / unit testing

  • Experienţă cu JavaScript (jQuery, AngularJS, Bootstrap, ReactJS etc.)

Beneficii:

  • Salariu competitiv în conformitate cu aptitudinile si experienţa ta

  • Asigurare de sănătate privată

  • Zile libere suplimentare

  • Team building;

  • Trainings / certificări necesare dezvoltării profesionale