Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Înfiinţată în 1991, CRIsoft a dobândit o vastă experienţă în analiza, conceperea, dezvoltarea şi implementarea de soluţii software integrate, timp în care motto-ul companiei “Programe care gândesc” a reuşit să impună la propriu o nouă abordare în acest domeniu.

Profilul candidatului:

• Excelente abilităţi în design, dezvoltare şi programare Java;
• Experienţă de lucru cu servere de aplicaţii (Tomcat / JBoss / Glassfish / Websphere);
• Experienţă în HTML, CSS, Javascript, JQuery;
• Cunoştinţe de arhitectură software şi Design Patterns;
• Cunoştinţe de operare şi programare a bazelor de date SQL (cunoştinţele de PL/SQL constituie un plus);
• Familiaritate cu unelte de Continuous Integation (ant/ svn/ Jenkins/altele);
• Familiaritate cu Unit Testing (JUnit);
• Experienţă în analiza de cerinţe şi redactarea de specificaţii tehnice;
• Bune abilităţi de comunicare şi relaţionare;
• Persoana independentă, orientată spre rezultate şi rezolvare de probleme;
• Bună capacitate de organizare;
• Engleză fluent.

Responsabilităţi:

• Analiza specificaţiilor tehnice pe baza cărora se implementează/configurează/integrează aplicaţiile specifice;
• Proiectarea şi dezvoltarea de aplicaţii şi interfeţe de integrare;
• Testarea modulelor implementate şi rezolvarea bug-urilor aparute în procesul de implementare;
• Elaborarea documentaţiei de utilizare şi administrare a sistemului.

CRIsoft vă oferă:

• Posibilitatea de a lucra cu experţi în domeniu şi tehnologii de vârf;
• Oportunitaţi de dezvoltare personală, cursuri şi certificări profesionale.

Departamentul Resurse Umane

Vă rugăm să specificaţi denumirea funcţiei şi locaţia pentru care aplicaţi în subiectul mesajului.