Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

- Dezvoltarea strategiei, planului si bugetului de marketing pentru categoriile de care este responsabil
- Propunerea, coordonarea si executia activitatilor de marketing legate de categoriile de produse alocate
- Propunerea si implementarea dezvoltarii de noi produse si concepte
- Controlul performantei pe proiect pentru categoriile de produse de care este responsabil
- Supervizarea proiectelor de cercetare de piata, analizarea datelor si propunerea de actiuni/ strategii pentru produsele alocate
- Pregatirea de briefuri de creatie, dezvoltare de produse, ambalaje, media si urmarirea implementarii lor
- Dezvoltarea si gestionarea relatiei cu agentiile de publicitate, media, cercetare de piata
- Colaborarea cu toate departamentele implicate si cu furnizorii externi pentru a asigura atingerea obiectivelor comune ale categoriei de produse de care este responsabil

Cerinte:

- Studii superioare – preferabil marketing
- Minim 5 ani experienta in marketing ca Brand Manager, Category Manager sau Product Manager
- Abilitate de a lucra si intelege componentele financiare ale categoriei/ produsului ( buget, P&L )
- Cunostinte aplicate de media, cercetare de piata ( consumator, retail audit )
- Cunostinte solide de management de proiect
- Abilitati de comunicare, prezentare si relationare
- Capacitate de a lucra si a fi lider de proiect in grupuri cross-function, echipe internationale
- Capacitate de coordonare, indrumare si motivare a echipei
- Cunostinte foarte bune calculator ( EXCEL, Word, PowerPoint )
- Cunostinte solide limba engleza
- Carnet de conducere- categoria B

Oferta:

- Sansa de a lucra intr-un mediu profesionist, intr-o echipa tanara si motivata
- Perspectiva afirmarii intr-un domeniu dinamic si modern
- Posibilitatea de ascensiune profesionala
- Salariu motivant, pe masura realizarilor
- Pregatire sustinuta si suport intern pentru atingerea obiectivelor