Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

11 Strada Siriului, București

Se recruteaza si din

București

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
• Realizarea planului misiunii de audit
• Realizarea si documentarea testelor de audit din cadrul planului de audit
• Mentinerea si cresterea relatiei de comunicare cu clientul
• Identificarea problemelor intampinate si comunicarea lor in timp util catre client
• Comunicarea constanta cu clientul in privinta derularii proiectului si a termenelor limita
• Supervizarea auditorilor juniori si ghidarea acestora in scopul dezvoltarii profesionale
• Dezvoltarea continua a competentelor tehnice
• Crearea unui plan individual de dezvoltare si identificarea oportunitatilor potrivite

Oferta (bonusuri, beneficii):
• Accesarea programelor de dezvoltare profesionala
• Oferirea unui pachet de salarizare atractiv
• Mediu de lucru placut

Cerinte obligatorii:
• Absolvent studii superioare cu licenta in domeniul economic
• Atitudine profesionista, obisnuit cu lucrul in echipa
• Abilitatea de a respecta termene limita si de a prioritiza actiunile
• Abilitatea de a coordona o echipa
• Capacitate de analiza si sinteza, obisnuit cu lucrul cu cifre
• Foarte bune abilitati de comunicare
• Cunostinte aprofundate de MS Office (Excel, Word)
• Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (scris si vorbit)
• Cunoasterea aprofundata a Standardelor Internationale de Contabilitate si a legislatiei fiscale si contabile romanesti (Cod fiscal, Norme, OMFPetc.)
• Cunoasterea Standardelor Internationale de audit
• Experienta minima 2-5 ani in domeniul financiar contabil, din care cel putin 2 ani in audit.

Constituie avantaje:
• Membru sau in curs de obtinere a unei acreditari profesionale (CAFR/ACCA)
• Permis de conducere categoria B - recomandat

Descrierea companiei
Cine suntem? FRANS CONTAB SRL este parte a grupului FRANS cu experienta de peste 10 ani in audit financiar si consultanta fiscala. Impreuna cu echipa FRANS contribuim la dezvoltarea si consolidarea afacerilor clientilor nostri, le intelegem nevoile si venim cu solutii dinamice, personalizate. Acest lucru inseamna ca atragem oameni talentati, profesionisti, cu un nivel mare de autonomie care se pot dezvolta si remarca in relatie cu clientii.