Senior Accountant - Curtea de Arges

Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Salariu brut pe luna

1200 - 1700 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Pentru clientul sau, o companie multinationala de renume, leoHR recruteaza:

Responsabilitati:

  • validarea intocmirii declaratiilor lunare catre bugetul de stat, a decontului de TVA, a declaratiilor recapitulative si a declaratiilor la INS, BNR
  • verificare corelatii in balanta lunara intre conturile de profit si pierdere si cele de bilant;
  • elborarea situatiilor financiare;
  • asista auditorii companiei pe toata durata interventiei lor si ofera informatiile cerute pentru auditurile statutare si de grup
  • pregatire documentatie dosar preturi de transfer
  • reprezinta compania in fata organelor de control ale Statului Roman
  • ofera support/ consultanta colegilor din alte departamente pe teme financiar-fiscale
  • optimizare cheltuieli nedeductibile; calcul impozit pe profit

Cerinte:

·         Studii superioare, Specializare: Economie, Contabilitate sau Finante;

·         Experiență de minim 5 ani intr-o pozitie similara, intr-o companie de productie;

·         Cunoștințe sau calificari speciale: Expert contabil

·         Abilitati comunicare/ abilitati organizatorice;

·         Persoana motivata, orientata spre detalii și bine organizata;

·         Abilități bune de comunicare in limba engleza;

·         Abilitatea de a lucra în mod independent și eficient;

·         Cunostinte IT: MS Office, SAP – constituie un avantaj.

Beneficii oferite:

  • Traininguri;
  • Tichete de masa;
  • Masa calda (compania suporta jumatate din costul lunar);
  • Posibilitatea dezvoltarii intr-un mediu dinamic.