Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Pantelimon

Se recruteaza si din

București

 G. Canale & C este o companie internationala care opereaza in industria tipografica de peste 100 de ani. Prima tipografie G Canale & C a fost deschisa in Torino. Astazi G. Canale & C este un grup de dimensiuni europene cu peste 450 de angajati si isi desfasoara activitatea in trei sedii in Italia si Romania. Unitatile productive ale G. Canale & C se afla printre cele mai avansate companii din punct de vedere tehnologic din Europa, in domeniul tipografic.

Cerinte pentru postul de Sef tura legatorie:
•minim 2 ani de experienta in domeniu
•bune cunostinte tehnice ale utilajelor;
•rapiditate în executarea diferitelor intervenţii;
•abilităţi tehnice;
•capacitate de a lua decizii rapide;
•capacitate de învăţare;
•bun organizator;
•responsabilitate;
 •cunostinte PC de utilizare MS Office;
•cunoasterea fluxului de productie.

Responsabilitati:

Asigura repartizarea si organizarea lucrarilor pe masinile din legatorie in functie de tabela de programare;
Verifica echipele si personalul din subordine in functie de tabela de programare;
Intocmeste zilnic situatia cu eventualele probleme mecanice/electrice de la masinile din legatorie;
Raspunde de respectarea programului de lucru de catre toti subordonatii din schimb;

Pe intreaga durata a schimbului raspunde de verificarea semifabricatelor/produselor finite ;
Verifica la fiecare masina din legatorie respectarea parametrilor de calitate;
Acorda bunul de finisat (BF) la toate lucrarile pe durata schimbului ;

Este receptiv la sesizarile departamentului de calitate ;
Ajusteaza parametrii masinilor din legatorie;

Supervizarea si gestionarea activitatii de productie;
Asigura respectarea normelor de lucru definite pentru fiecare post de lucru;
Gestioneaza organizarea personalului in timpul productiei;
Respecta planificarea productiei;
Responsabil de aplicarea regulamentului intern, regulilor de protectie si securitate in munca;
Gasirea imediata de solutii la diversele probleme aparute pe parcursul productiei.

Beneficii:

  • Salariu fix + bonus functie de indeplinirea KPI-urilor
  • Tichete cadou
  • Training pentru noii angajati
  • Training pentru dezvoltare profesionala;
  • Posibilitati de invatare si dezvoltare in cadrul companiei