Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Pentru locația noastră din Rădăuți!

Candidatul ideal:

• Studii universitare tehnice încheiate (inginerie)
• Atestat profesional pentru activitatea de cadru tehnic cu atribuții în domeniul prevenirii și stingerii incendiilor (PSI))/ Inspector Protecție Civilă / Servant pompier constituie un avantaj
• Cunoștințe solide de legislație specifică
• Experiență în domeniu minimum 2 ani
• Cunoștințe avansate de engleză (limba germană poate constitui un avantaj)
• Permis conducere categoria B
• Persoană organizată, responsabilă, loială, cu spirit de inițiativă
• Cunoștințe foarte bune de operare PC (MS Office)

Descrierea jobului:

• Organizează şi conduce activitatea Serviciului Privat pentru Situaţii de Urgenţă (SPSU);
• Asigură intervenţia pentru stingerea incendiilor şi limitarea urmărilor fenomenelor meteorologice periculoase, calamităţilor şi catastrofelor în sectoarele de competenţă, inclusiv cu ajutorul echipelor de salvatori și CBRN constituite ca suport al SPSU;
• Execută controale tehnice de PSI în obiectivele din sectorul de competență conform graficelor stabilite;
• Participă la convocările de instruire, consfătuiri şi schimburi de experienţă organizate de ministerele sau organele centrale de resort, împreună cu Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă şi Inspectoratul Judeţean;
• Verifică zilnic organizarea intervenţiei formaţiilor pe schimburi (ture de serviciu) şi urmăreşte încadrarea completă a grupelor;
• Pregătește personalul . pentru intervenție, prin executarea de exerciţii şi aplicaţii pe timp de zi şi de noapte, atât cu forţele şi mijloacele proprii;
• Controlează şi ia măsuri pentru ca toate maşinile, utilajele, accesoriile, echipamentul de protecţie şi substanţele de stingere din dotarea formaţiilor, precum şi instalaţiile de alarmare şi stingere din unităţile cărora se subordonează să fie în permanentă stare de funcţionare;
• Organizează alarmarea în caz de incendii sau explozii a serviciilor de urgenţă profesioniste şi a formaţiilor vecine cu care este stabilită cooperarea;
• Conduce formaţiile în acţiunile de intervenţie pentru stingerea incendiilor şi înlăturarea efectelor calamităţilor naturale şi catastrofelor;
• Participă la acţiunile de prevenire şi stingere a incendiilor, controale, cursuri, instructaje, schimburi de experienţă, consfătuiri, analize, etc, organizate de Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Judeţean sau de alte organe abilitate prin lege.

Oferim:

• Oferim un loc de muncă ce se caracterizează prin diversitate și responsabilitate într-o companie multinațională

• Inducție și instruire specifică

• Asigurare de sănătate privată

• Alte beneficii : abonamente săli fitness, fotbal, tenis de câmp, alte activități sportive

• Asigurăm transportul gratuit domiciliu – locul de muncă dus – întors.

Descrierea companiei:

Diversitatea celor de angajați ne ajută să formăm o familie puternică.

Sunt multe lucruri care ne unesc:

Plăcerea de a face lucruri, nu doar de a vorbi despre ele

Stabilitatea care ne determină să progresăm

Satisfacția de a realiza ceva în fiecare zi

Mândria de a lucra într-o industrie sustenabilă, care oferă oportunități nu doar generației noastre, ci și celor care vor urma.

Nu căutăm doar angajați. Vrem colegi care să ne împărtășească valorile. Care fac lucrurile să se întâmple.