Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

a. Responsabilitati:

- organizeaza activităţile departamentului de resurse umane si reprezinta compartimentul de resurse umane;

- asigura activitatea de indrumare si control a activitatii de resurse umane de la subunitati;

- realizeaza recrutarea personalului in functie de evolutia activitatii firmei, conform procedurilor interne;

organizeaza operaţiunile de administrare de personal (actualizare CIM, clauzele anexe CIM, Acte Aditionale, Fisele de post), precum si inregistrarea acestora in Revisal;

- elaboreaza şi implementeaza programe de evaluare a personalului (stabilire criterii de evaluare si indicatori de performanţă, implementare procedură de evaluare, raportare rezultate);

- identifică necesitatile de formare profesionala, în colaborare cu managementul societatii; asigura planificarea anuala, contactele cu furnizorii si urmareste realizarea acestora;

- organizeaza, verifica si coordoneaza activitatea de salarizare (elaboreaza indicatorii de munca si salarii, rezultatele economice si efectueaza analize privind valorile acestora si corelarea lor; intocmeste situatii privind structura fondului de salarii, componenta fond salarii, numar mediu pe activitati si structura; efectueaza analize comparative privind consumul de manopera);

- verifica existenta foilor in acord deschise/inchise pentru fiecare luna la subunitatile societatii;

- intocmeste si actualizeaza Organigrama, Regulamentul Intern, Regulamentul de Organizare si Functionare, Contractul Colectiv de Munca, etc.

- urmareste aplicarea sistemului calitatii in activitatea de resurse umane; gestioneaza procedurile de sistem si administrative privind procesele din activitatea de resurse umane;

- asigura suport logistic pentru directorii de departamente pe segmentul de resurse umane/in domeniul legislatiei muncii;

- asigura relatia cu organismele sociale si diverse institutii romanesti: Inspectoratul de Munca, AJOFM, Casa de Sanatate, etc.;

Cerintele postului:

Pregatire profesionala:

- studii superioare de lunga durata absolvite cu diploma de licenta;

- calificare profesionala atestata in domeniul Resurselor Umane;

- preocupare permanentă pentru ridicarea nivelului profesional individual

Experienta profesionala:

- in domeniul resurselor umane de minim 5 ani;

- specifica pe post, minim  3 ani

Cunostinte profesionale:

- cunoştinţe specifice despre legislatia muncii, salarizare,  precum si politici si procese in domeniul resurselor umane;

- cunoştinţe din domeniul managementului resurselor umane, managementului organizational;

- cunoştinţe de operare PC: Word, Excel, Power Point, internet, intranet;

- experienta in utilizarea unei baze de date de administrare personal si salarizare;

- cunoştinţe de operare REVISAL

Calitati si aptitudini manageriale:

- aptitudini de planificare, organizare si control al activitatii, de luare de decizii, initiativa;

- abilităţi de comunicare si de negociere;

- capacitate de a redacta rapoarte, de a sintetiza şi clarifica informaţiile;

- capacitate de a respecta termene limita.