Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

700 €

Pentru clientul nostru, companie multinationala cu sediul in judetul Brasov, recrutam un Sef serviciu privat situatii de urgenta.

Candidatul ideal:

Experienta in gestionarea activitatilor de situatii de urgenta si securitate pe amplasamente industrialeani);

Cunostinte temeinice ale legislatiei aplicabile in vigoare, in domeniile SSU;

Studii superioare tehnice;Limba engleza nivel mediu;Curs specializare situatii de urgenta;

Curs specializare securitate;

Cunostinte sisteme de management (ISISHSAS– reprezinta un avantaj.

Responsabilitati:

Asigura identificarea, monitorizarea si evaluarea factorilor de risc specifici, generatori de evenimente periculoase;

Monitorizeaza evolutia situatiilor de urgenta, propune si urmareste indeplinirea masurilor si a actiunilor de prevenire si de pregatire a interventiei;

Elaboreaza conceptia generala privind planificarea, organizarea, pregatirea si desfasurarea actiunilor de raspuns;

Urmareste aplicarea prevederilor legislatiei privind gestionarea situatiilor de urgenta si ale planurilor de interventie/ cooperare specifice tipurilor de riscuri;

Efectueaza controale periodice pe linie de PSI la locurile de munca din cadrul companiei;

Asigura transmiterea operativa a deciziilor si dispozitiilor pe linie de SU;

Intocmeste anual planul de masuri si bugetul pe linie SU privind dotarea cu mijloace tehnice specifice;

Realizeaza anual planul de interventie la incendii, cu stabilirea echipelor de interventie si modului de actiune;

Instruieste si coordoneaza echipa de interventie (voluntari) din cadrul companiei;

Inspecteaza cladirile, instalatiile, proiectele, sistemele de stingere a incendiilor pentru a se asigura ca indeplinesc conditiile legale referitoare la situatiile de urgenta (PSI, protectie civila);

Pastreaza legatura cu institutiile militarizate pentru caz de razboi (Centrul Militar Zonal) pentru realizarea documentatiilor privind bunuri rechizitionabile, personal mobilizat, situatia recrutilor, productie in caz de razboi;

Colaboreaza cu si verifica activitatea contractorului extern de specialitate autorizat, catre care se pot externaliza sarcinile de mai sus sau altele asemenea pe linie de SU, PSI, protectie civila, conform legii.